Asus B550 Pro ART
PCTuning Článek

Asus ProArt B550-CREATOR: Luxusně vybavená deska

Z. Obermaier
Z. Obermaier
31. 5. 2021 13:00 14 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Luxus ve střední třídě 2. Testovací sestava 3. Představení desky – Obsah balení 4. Základní deska – layout 5. Specifikace desky a software
6. Bližší pohled na desku a teploty 7. Napájení desky 8. BIOS 9. Přetaktování 10. Hodnocení

I když je čipset B550 určený do střední třídy, Asus tuto desku vybavil opravdu královsky. Má dva porty Thunderbolt 4, dvě síťové karty pro 2.5 GbE, silné napájení a samozřejmě PCIe 4.0. Jde jednoznačně o nejvybavenější desku s B550 na trhu.

Reklama
Reklama

Bližší pohled na desku a teploty

Na pravé straně desky najdeme připojovací výbavu. Připojení skříně je zcela v rohu. Nejde o nadšeneckou desku, zbytečně bychom tedy hledali nějaká tlačítka na PCB.

Deska má čtyři klasické porty SATA + dva disky ve slotech M.2, což dnes už stačí jistě každému. Jde primárně o profi desku, takže není nutné připojovat mraky pevných disků. Kromě SATA je zde ještě dvojice konektorů USB 3.1.

Externí napájení desky tvoří 8+4pinové konektory

Pohled do oblasti kolem paměťových slotů, nám odhalí v podstatě nevyužitý prostor. Zde mívají herní desky ovládání tlačítky, displeje a podobné věci. Tentokrát zde není nic. Ani tvůrce obsahu ale nezůstane ochuzen o RGB osvětlení. Na pravé straně fotografie si všimněte konektorů pro RGB pásky a další světélkující zařízení.

Chlazení desky a teploty

Deska je vybavená několika chladiči. Hlavní dvojice kryje mosfety na napájecí kaskádě procesoru. Tuto část poté zakrývá plastový kryt s logem desky a podsvícením. Na čipu PCH je relativně velký pasiv.

Po zhruba 30 minutách se čip PCH zahřál maximálně na 45 °C. To je opravdu hodně dobrá hodnota. Při celodenním zapnutém počítači se dostane na cca 60 °C. Zde také chválím, že je chladič upevněn pomocí šroubků. Jak chladí disky M.2 osazené plíšky už musíte zkusit s vaším diskem. Určitě to bude lepší než zcela bez chladiče.

 Teplota CPU a PCH čipu po 30 minutách zátěže
Teplota CPU a PCH čipu po 30 minutách zátěže

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning