ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti

ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti | Kapitola 5

Z. Obermaier

Z. Obermaier

6. 5. 2019 03:00 16

Seznam kapitol

1. AMD v herním notebooku! 2. Představení, balení a specifikace 3. Asus TUF Gaming FX705 – hardware I. (CPU, GPU) 4. Asus TUF Gaming FX705 – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a teploty 8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (AMD Ryzen 7 3750H) 10. Testy herního výkonu (GTX 1660 Ti) 11. Závěr

V minulých pěti letech jsem otestoval víc než dvacet herních notebooků, všechny s procesorem Intel. Procesor AMD nebyl v jediném z nich. Dnes otestuji první herní notebook s Ryzenem 7 3750H a grafikou Turing. Navíc jako jeden z prvních v této konfiguraci s GeForce GTX 1660 Ti v notebooku s výborným poměrem cena/výkon.

Reklama

BIOS a software

Je smutným zvykem, že u většiny notebooků nelze nastavit po stránce výkonu a ladění nic. Ani tento počítač není výjimkou, ladit výkon CPU nelze nijak, stejně ani frekvenci pamětí, zkrátka nezmůžete nic. Jak výrobce nastavil, tak i zůstane. Je to škoda, náročnější uživatel by si chtěl jistě pohrát i s notebookem, ne jen s desktopem. Na druhou stranu to ale chápu, chlazení není dostatečně výkonné pro přetaktování, sotva stačí na default.

ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Na základní obrazovce BIOSu lze prohlédnout všechny komponenty notebooku. Dole lze poté přepnout do rozšířených voleb, které mnoho navíc nenabízí. V podstatě nejde nastavit vůbec nic, snad kromě bezpečnosti a hesel. Všechny další volby jsou jen v režimu vypnout a zapnout. V BIOSu se nadšenec nijak nevyřádí.

Software

Asus v této generaci změnil kompletně filozofii software, už nenabízí řadu samostatných aplikací, ale vše sjednotil do jedné Armoury Crate. Na hlavní obrazovce můžete sledovat nastavení systému a hlavní parametry. Otáčky ventilátorů, frekvence CPU i GPU a teploty. Nic nelze měnit, jen sledovat. V záložce AURA je možné nastavit podsvícení klávesnice a loga na vrchním víku.

ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Druhá aplikace je nastavení barevného podání displeje. Jak vidíte, je zde možnost si zvolit z osmi různých barevných schémat. Za vyzkoušení to jistě stojí, já zůstal u základního profilu.

ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama