ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti

ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti | Kapitola 6

Z. Obermaier

Z. Obermaier

6. 5. 2019 03:00 16

Seznam kapitol

1. AMD v herním notebooku! 2. Představení, balení a specifikace 3. Asus TUF Gaming FX705 – hardware I. (CPU, GPU) 4. Asus TUF Gaming FX705 – Hardware II. (disky, paměť) 5. BIOS a software 6. Zpracování, konektory a repro
7. Klávesnice, chlazení a teploty 8. Baterie, výdrž a spotřeba 9. Výkon procesoru (AMD Ryzen 7 3750H) 10. Testy herního výkonu (GTX 1660 Ti) 11. Závěr

V minulých pěti letech jsem otestoval víc než dvacet herních notebooků, všechny s procesorem Intel. Procesor AMD nebyl v jediném z nich. Dnes otestuji první herní notebook s Ryzenem 7 3750H a grafikou Turing. Navíc jako jeden z prvních v této konfiguraci s GeForce GTX 1660 Ti v notebooku s výborným poměrem cena/výkon.

Reklama

Zpracování, konektory a repro

ASUS TUF Gaming FX705: AMD Ryzen 7 a GTX 1660 Ti
i Zdroj: PCTuning.cz

Šasí je plastové, jen víko je z kovu s kartáčovaným povrchem. Problém je manipulace v otevřeném stavu. LCD má malou tloušťku a je křehké, ale o dost pevnější než u stylových tenkých notebooků. Vydrží určitě hodně. Dílenské zpracování je v této cenové třídě výborné. Esteticky jde o celkem povedený notebook, který neurazí nikoho.

Konektory

Jde o levný herní stroj, tedy je výbava omezená. Možnosti připojení jsou také dané omezenou konektivitou čipsetu AMD. Na pravé straně je pouze LAN, trojice USB a HDMI. Výčet uzavírá napájení a výstup na sluchátka. To je vše.

Pohled zprava
i Zdroj: PCTuning.cz
Pohled zprava

Pohled zleva
i Zdroj: PCTuning.cz
Pohled zleva

Reproduktory

Reproduktory jsou tentokrát dva bez subwooferu. Oba jsou umístěné na dolní straně notebooku a hrají opravdu solidně, zvuk je při vyšších hlasitostech (81 dB) takový "plastový" ale stále dobrý. Maximální hlasitost je slabší i když na tak malé repro docela překvapivá. U hráčů se stejně počítá spíše se sluchátky. Hodnocení je solidní průměr.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama