CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra | Kapitola 4

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

7. 3. 2012 03:00 19

Seznam kapitol

1. Elite! 2. Elite 330 a jeho modifikace 3. Elite 333/334 4. Elite 310/311
5. Elite 34x 6. Elite 335 7. Elite 370/371 8. A nakonec?

Série skříní s označení Elite stojí za neuvěřitelnými prodejními čísly Cooler Masteru. A přiznejte schválně i vy, nemáte nebo neměli jste některý z modelů case stejného označení? My se dnes podíváme na přehled aktuálně nabízených modelů série Elite s cenovým omezením tisíc korun. I za tuto částku lze koupit pěkné kousky!

Reklama

Snižující číselná kombinace rozhodně nemá znamenat snižování kvality, ale řekl bych, že spíše ceny. Patrné je také to, že se CoolerMaster více vzhlédnul v barvách, takže jak starší modelová řada 310, tak novější 311 je nabízena v několika barevných provedeních, např. modrá, červená, oranžová či bílá. V tomto případě se ale vždy jednalo jen o obarvení nenápadného proužku na čelním panelu.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Musím však podotknout, že tento dynamicky tvarovaný proužek dokáže velmi svérázně „rozrazit“ nudně vypadající černou case, která se díky pastelovým barvám stává rázem zajímavější. Přitom cena je opět nižší, než u předchozích modelů a dostala se až k hranici 800 Kč.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Mimo těchto tří barevných variant však CoolerMaster reaguje také na novou módní vlnu bílých produktů. Vždyť to sami známe, samé bílé luxusní Audi nebo boom bílých netbooků. Elite 310 byl tak nabízen ještě ve dvojici kompletně bílé case, která zmiňovaný čelní proužek kontrastovala růžovou nebo modrou barvou. Myšlenka byla asi taková, že růžová bude pro dámy a modrá pro pány, bohužel omezení se pouze na tyto dva odstíny trochu záměr elegantní bílé case degradovalo. Chyběla mi varianta s černým proužkem, která by se hodila např. i pro kancelářské PC. Cenová hranice těchto modelů se dostala dokonce na cenu 725 Kč, což je za takovou case příjemné.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Je ovšem pravdou, že zásadních změn zde dostál i interiér a co je horší, tyto změny nebyly k lepšímu. Více se šetřilo na materiálu, což je poznat např. na koši pro pevné disky, stejně tak lacině působí 5,25“ koše. Ten je opracovaný stejným způsobem jako u modelu 330, ale chybí zde bezšroubkové systém – příprava pro zámky tu však je. Zákazník aby pak měl pocit, že mu ke case něco nedodali. Bohužel lze tedy konstatovat, že nejlevnější z middle-towerů řady Elite – model 310, vypadá zajímavě, ale kvalita zpracování šla rapidně dolů.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Zachránit se to ale rychle snaží model 311, který jakoby neměl s předcházejícím nic společného. Nebo lépe řečeno, jakoby se použil ze všech kritik a najednou tu máme case za cenu stále kolem 800 Kč, přičemž kvalita a propracovanost je o třídu výše. Barevné varianty byly zachovány, tedy alespoň ty pro černou šasi. Čelní panel dokonce zachovává obdobný design dynamické křivky. Přesunuly se však ovládací prvky i konektory – a to těsně pod horní hranu čela case. Zde jsou velmi dobře dostupné, a to jak v případě, že je case pod stolem, tak i na stole. Byla zvětšena také perforace pro přední ventilátor a pozapomnělo se na nepraktický lesklý černý plast, na kterém byly vidět všechny otisky prstů.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejvýrazněji se však změna projevuje na šasi. Po vzoru aktuálně prosazovaných full-towerů totiž došlo k přesunutí zdroje do spodní částí skříně, takže case změnila těžiště a evidentně i celou vnitřní konstrukci. Všude jsou vidět moderní trendy, nechybí totiž ani otvory pro vedení kabeláže, a to jak k základní desce, tak od zdroje. Výrobce se ale rozhodl zachovat absenci bezšroubkového systému, takže stále je možné jen šroubovat. Podporovány jsou i velmi dlouhé grafické karty díky rozumné velikosti koše pro pevné disky. CoolerMaster tak představil case pro nenáročného zákazníka, která splňuje základní požadavky moderní počítačové skříně.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Přitom všem ale zůstává cena na úrovni předchozího modelu a oba modely se navíc stále ještě prodávají, takže je na vás, který vyberete, ale osobně si říkám, že jen blázen by dnes investoval raději do 310ky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama