CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra | Kapitola 6

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

7. 3. 2012 03:00 19

Seznam kapitol

1. Elite! 2. Elite 330 a jeho modifikace 3. Elite 333/334 4. Elite 310/311
5. Elite 34x 6. Elite 335 7. Elite 370/371 8. A nakonec?

Série skříní s označení Elite stojí za neuvěřitelnými prodejními čísly Cooler Masteru. A přiznejte schválně i vy, nemáte nebo neměli jste některý z modelů case stejného označení? My se dnes podíváme na přehled aktuálně nabízených modelů série Elite s cenovým omezením tisíc korun. I za tuto částku lze koupit pěkné kousky!

Reklama

Tak nějak samostatně na bitevním poli se zdá být model 335. Ten samozřejmě plynule navazuje na už zmíněné zástupce řady 33x, nicméně je z nich nejnovější, takže si jej dovolím uvést samostatně. V podstatě se totiž jedná o model, kterému se podařilo nemožné. Na trhu se objevil bez velkých ovací velmi nenápadně, a se stejnou nenápadností také přebral imaginární žezlo nejprodávanějšího modelu řady Elite. Podle údajů několika internetových obchodů si totiž v současné době s novými komponentami nejvíce zákazníků pořídí právě model 335.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Jeho cena je těsně pod hranicí 1000 Kč, což je také jakási kouzelná hranice ceny, kterou jsou zákazníci ochotni pro běžnou sestavu do case investovat. Za tyto peníze čekají pěkný vzhled, kvalitní zpracování a nějaké ty funkce proti konkurenci. A teoreticky lze také říci, že toto model 335 splňuje. Za sebe také mluví fakt, že v řadě obchodů je tento model v tuto chvíli vyprodán a čeká se na nové dodávky. Dočetl jsem se ale také informaci, že CoolerMaster snížil objem výroby, jelikož se chystá na trh uvést dalšího nástupce, respektive inovovaný model. Jaká bude realita, na to si budeme muset počkat.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Fakt je ale takový, že model 335 vychází konstrukčně z již zmíněné staré 330tky, takže zákazníkovi nenabídne ani moderní uspořádání interiéru, ale dokonce ani žádné speciální funkcionality. Snad jen svítící ventilátor v čelním panelu, který však řada zákazníků raději oželí.

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Velice vkusně je však u tohoto modelu kombinován perforovaný plech a plastové díly, které jsou navíc různě povrchově upraveny, takže např. středová část čelního panelu je lesklá, kdežto lem už matný. Výsledek je decentní, ale přitom extravagantní, což je přesně ta kombinace, kterou hledá hodně zákazníků. 

CoolerMaster Elite series – kvalita cca do litra
i Zdroj: PCTuning.cz

Z mého pohledu je však škoda, že zde nejsou alespoň průchodky pro kabely v motherboard tray, či podobná vymoženost. Na druhou stranu se ale u tohoto modelu tolik nešetřilo na plechu, jelikož hmotnost case se vyšplhala na 6 kg. Pevnost šasi i při demontovaných bočnicích je tedy lepší, než u starších modelů. V interiéru nechybí ani bezšroubkové systém, a to jak optické mechaniky, tak pro pevné disky. Za zásadní nedostatek však považuji absenci jakékoliv možnosti demontáže koše pro pevné disky, protože delší grafické karty zde budou mít problém, stejně tak chybí podpora 2,5“ disků, takže je nutná redukce.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama