PCTuning Článek

Corsair Carbide 330R – tichý společník za dobrou cenu

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
27. 1. 2014 03:00 32 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Tichá skříň 2. Exteriér 3. Bočnice a horní panel 4. Spodní a zadní část
5. Pohled do interiéru 6. Testy a airflow 7. Závěrečné hodnocení

Společnost Corsair je na trhu již pěknou řádku let a již od svých prvopočátků si zakládá na dobrém jménu, které svými produkty velmi podporuje. Stejného principu se drží i model 330R série Carbide, který sází na jednoduchost, funkčnost a především tichý provoz, který ocení každý, pro koho jsou hlučné ventilátory nepřítelem.

Reklama
Reklama

V tuto chvíli nezbývá, než interiér osadit komponentami a pustit se do měření. Než si prozradíme výsledky, tak bych se chtěl pozastavit u proudění vzduchu. Průtok vzduchu je samozřejmě u většiny odhlučněných case trochu problém, protože jakýkoliv otvor (a ještě k tomu osazený aktivním ventilátorem) je nežádoucí. V tomto případě naštěstí udělají dobrou službu čelní dvířka, která tlumí hluk od předních ventilátorů. Sání je tedy vyřešeno velice příjemně, nemluvě o elegantních sacích „žábrách“ na boku čelního panelu.

 V zadní části také není větší problém s výstupem ohřátého vzduchu, jelikož zadek je většinou někde pod stolem, takže hluk od tohoto ventilátoru nejde přímo k vám. Měl jsem trochu obavy z horních pozic, pokud není vysloveně nutné osadit do nich ventilátory, doporučoval bych je spíše nechat zakryté. Vzduch se totiž pohybuje standardně zepředu dozadu a s dvojicí dodávaných ventilátorů si chlazení velmi efektně vystačí. Trochu rozpačitý jsem snad jen ze spodního nasávacího otvoru pro ventilátor zdroje, kvůli nízkým nožičkám pod ním není zrovna dostatek prostoru pro přístup vzduchu. Pokud skříň navíc postavíte na koberec a zdroj otočíte ventilátorem dolů, můžete si tím zadělat nastat problém.

Pokud se zaměříme na srovnání s konkurencí, vede si Carbide 330 R velmi dobře. Teploty je schopna udržet na velmi slušné úrovni, i když jde o „utěsněnou“ skříň. Troufám si přirovnávat k sérii Define od FractalDesign, která je o něco dražší, ale nabízí také lepší výbavu a v interiéru více prostoru. Corsair je rozhodně zpracovaný kvalitněji než Silent Series od CoolerMaster.

Testovací sestava zůstává stejná, takže můžeme spustit zátěžové testy a vyzkoušet, na jaké teploty se dostaneme. Podotýkám, že jsem testoval s dodávanou konfigurací ventilátorůí, tedy pouze se dvěma ventilátory a se zavřeným horním krytem.

Zkoušel jsem v průběhu testování kryt i sundávat a pasivní outtake se na teplotě projevil jen v opravdu extrémní zátěži, kdy teplota spadla dolů o 0,5 °C, ale to je poměrně naprosto zanedbatelná hodnota. Při osazení ventilátorů by byl účinek o něco vyšší.  V tabulce jsou uvedeny teploty kompletního měření, které rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsme v testech měli.

A nakonec tedy ještě přikládám grafy naměřených teplot.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning