Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB – ATX skříň s jizvou na tváři
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB – ATX skříň s jizvou na tváři

Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB – ATX skříň s jizvou na tváři

Petr Kupský

Petr Kupský

29. 8. 2018 08:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a příslušenství 3. Exteriér – představení 4. Interiér – levá strana
5. Interiér – pravá strana 6. Příklad montáže – deska, disky, zdroj 7. Příklad montáže – chlazení, grafika 8. Hodnocení a závěr

Počítačové skříně řady SPEC se vyznačují použitím plastového čelního panelu s esteticky výrazným ztvárněním, které nemusí mnoha zákazníkům vyhovovat. Nejnovější model Corsairu je v tomto ohledu docela umírněný a má tedy šanci oslovit širší publikum. K tomu přidává kvalitní konstrukci s moderními prvky za rozumnou cenu.

Reklama

Úvod

V polovině července tohoto roku rozšířila americká společnost Corsair Components, Inc. své portfolio počítačových skříní velikosti Midi-Tower o nový model série Carbide. Tato série zahrnuje zejména cenově dostupné modely kombinující nejnovější technologie a ergonomické inovace, dostatek prostoru pro osazení a rozšiřování sestavy a výborný chladicí potenciál.

Aktuálně zde najdeme 48 modelů skříní všech velikostí, jejichž pořizovací ceny začínají na částce 55 Euro a končí na 178 Euro, přičemž větší část těchto modelů nepřekročí částku 100 Euro. To platí i pro námi testovanou novinku.

Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB

S ohledem na někdy i docela výstředné kreace ostatních modelů řady SPEC nás design skříně Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB na první pohled nijak zvlášť neuchvátí, ani nešokuje. Klasický čistý tvar kvádru neoplývá žádnými výstřelky, což bude pro většinu zákazníků spíše pozitivem. Jediným výraznějším prvkem je čelní panel s efektním zářezem, či rýhou, jizvou (nevím jak to lépe nazvat), podsvíceným RGB diodami.

Pohledný design skříně ve dvou barevných variantách podtrhuje celoplošná bočnice z temperovaného skla, která se již stala takřka nepostradatelnou výbavou moderních skříní. Podle slov výrobce se jedná o stylovou kompaktní ATX skříň s jednoduchým a intuitivním vnitřním uspořádáním, umožňující snadnou montáží komponent a s volným vnitřním prostorem s přímým chlazením komponent bez interference s koši pro disky a mechaniky.

Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB – ATX skříň s jizvou na tváři
i Zdroj: PCTuning.cz

Předem mohu prozradit, že celé šasi skříně mimo čelní panel a skleněnou bočnici je identické tomu, které bylo poprvé použito u modelu Corsair Carbide Series 275R, uvedeného na trh počátkem března tohoto roku. Můžeme tedy mluvit o evoluci tohoto modelu, kdy došlo k nahrazení původně „obyčejného“ čelního panelu za poněkud odvážnější plasticky tvarovaný prvek. Výsledný produkt si tímto krokem vysloužil zařazení do řady SPEC.

Podívejme se nejprve na technické parametry testované skříně.

Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB
Velikostní kategorie skříně: Midi Tower
Rozměry (hloubka × šířka × výška): 474 × 215 × 455 mm
Barevné varianty: černá, bílá
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm, temperované sklo tl. 4 mm
Materiál čela: plast
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX, ATX
Počet pozic 5,25“: 0× interní
Počet pozic 3,5“: 2× interní
Počet pozic 2,5“: 4+2× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 240 mm nahoře, 360 mm vpředu, 120 mm vzadu
Pozice pro ventilátory: 3× 120/2×140 mm vpředu + 2× 120/1× 140 mm nahoře + 1× 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 1× 120 mm vpředu + 1× 120 mm vzadu
Konektory na čelním panelu: 2× USB 3.0, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 170 mm
Maximální délka grafické karty: 370 mm
Maximální délka napájecího zdroje: 180 mm
Hmotnost: 7,8 kg

Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB – ATX skříň s jizvou na tváři
i Zdroj: PCTuning.cz

Testovaná skříň Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB je k dispozici ve dvou barevných provedeních, konkrétně v bílém nebo černém. Současně s dražší RGB verzí byl na trh uveden model Corsair Carbide Series SPEC-06, tedy bez označení RGB. Je o deset Euro levnější a liší se pouze absencí prvků RGB osvětlení. Také v tomto případě máme na výběr mezi bílou a černou verzí skříně.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama