PCTuning Článek

Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB – ATX skříň s jizvou na tváři

Petr Kupský
Petr Kupský
29. 8. 2018 06:00 11 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a příslušenství 3. Exteriér – představení 4. Interiér – levá strana
5. Interiér – pravá strana 6. Příklad montáže – deska, disky, zdroj 7. Příklad montáže – chlazení, grafika 8. Hodnocení a závěr

Počítačové skříně řady SPEC se vyznačují použitím plastového čelního panelu s esteticky výrazným ztvárněním, které nemusí mnoha zákazníkům vyhovovat. Nejnovější model Corsairu je v tomto ohledu docela umírněný a má tedy šanci oslovit širší publikum. K tomu přidává kvalitní konstrukci s moderními prvky za rozumnou cenu.

Reklama
Reklama

Balení

Skříň Corsair Carbide Series SPEC-06 RGB k nám docestovala přímo z holandské pobočky výrobce v originální kartonové krabici s jednobarevným potiskem. Na čelní stěně krabice je zobrazena kresba skříně z perspektivního pohledu, jíž doplňuje rozměrné modelové označení.

Zadní stěna krabice zobrazuje skříň rozloženou na jednotlivé díly, s doprovodnou legendou v šesti světových jazycích.

Nejzajímavější jsou však boky krabice, na nichž najdeme hlavní technické parametry skříně, včetně okótovaného nákresu. Parametry jsou zde uvedeny v angličtině, francouzštině a němčině. Na jeden z boků krabice byly nalepeny štítky s výrobním číslem a identifikátorem barevného provedení skříně.

Proti poškození během přepravy a skladování skříň chrání trojice rozměrných segmentů z pěnové hmoty. Boční segmenty jsou slepencem několika pěnových dílců, z jediného kusu pěny je pak deska chránící zvlášť skleněnou bočnici. Výhodou pěnové hmoty oproti obvykle používanému polystyrenu je vyšší pružnost a hlavně absence všudypřítomných drolících se kuliček. Nechybí samozřejmě obal skříně z igelitového pytle.

V papírové krabičce nám výrobce přibalil obvyklý spojovací materiál a navíc přidal náhradní lepicí pásku k řídicímu modulu RGB osvětlení a čtveřici alternativních šroubů k upevnění skleněné bočnice, včetně imbusového klíče. Nechybí poměrně tlustá tištěná příručka (78 stran), která nám v šesti jazycích ovšem stejně nic moc nepoví.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning