creative-gigaworks-t20-kompaktni-repro-s-velkym-zvukem
PCTuning Článek

Creative GigaWorks T20 - kompaktní repro s velkým zvukem

Michal Mitrega
Michal Mitrega
14. 7. 2006 01:00 76 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Kvalita a design 3. Zvuková kvalita v praxi, závěr

V dnešním článku se seznámíme s kompaktními reproduktory značky Creative v provedení 2.0, což znamená klasický stereo systém bez odděleného basového reproduktoru, který dnes již není v popředí zájmu běžných konzumentů, ale stále má díky své koncepci možnost oslovit určitou skupinu spotřebitelů.

Reklama
Reklama

Zvuková kvalita

Kvalita zvuku je ostatně to nejdůležitější, co lze od reproduktorů očekávat a většinu lidí přesvědčí vysoká kvalita lépe než podařený vzhled. Mnohé naznačuje již použití tří samostatných reproduktorů. Začněme ale trošku od opačného konce, a to hlasitostí. Při běžném domácím použití nemám k hlasitosti žádné velké výhrady, využijete maximálně 30% výkonu celé sestavy. Při ozvučení větších prostor je již nutno trošku přitvrdit, ale na ozvučení velkého obývacího by reproduktory pravděpodobně stačily.


pravý reproduktor v celé své kráse

Co se týče nízkých tónů, tak v tomto případě je na tom Creative GigaWorks T20 hodně dobře. Klasické dilema, jestli zvolit 2.1 sestavu se subwoofrem nebo pouze 2.0 sestavu, odpadá. BasXPort se postará o dostatečně silnou a věrnou reprodukci. Není tedy nutné mít samostatný subwoofer, díky čemuž odpadá přebytečná kabeláž a zapojení reproduktorů je tak velice triviální.


zadní strana reproduktorů

Středy mají také velice slušnou kvalitu. V kategorii reproduktorů těžko seženete lepší, ale na kvalitu většiny sluchátek zaostává, protože ty mají středy většinou nejlepší z celého frekvenčního pásma. Každopádně jsou středy reprodukovány velmi kvalitně a s minimálním zkreslením.


kryt

V oblasti výšek bohužel patří reproduktory spíše k šedému průměru. Nevím ovšem, jestli si mohu dovolil takto reproduktory hodnotit, protože již mnoho měsíců vlastním headset Sennheiser PC 160, který má výšky velmi čisté a výrazné. U reproduktorů této cenové relace opět těžko naleznete konkurenta, ovšem i některá levnější sluchátka mohou lehce konkurovat tomuto řešení.


levý reproduktor s vyjmutým krytem

Závěr

Creative GigaWorks T20 lze doporučit především hráčům, kteří z nějakého preferují reproduktory před sluchátky. Sluchátka totiž narozdíl od reproduktorů 2.0 či 2.1 zajišťují vynikající prostorovou orientaci, s reproduktory jsou rozdíly mezi zvukem zprava či zleva a následnou orientací v prostoru spíše nepatrné. Dále lze reproduktory doporučit všem, kteří si občas rádi poslechnou nějakou hudbu díky opravdu solidním středům (samozřejmě ne všechny žánry by reproduktorům sedly) nebo film.

Reproduktory jsou poměrně kompaktní (2.0) a nabízí srovnatelný zážitek jako vícereproduktorové sestavy 2.1 se subwooferem a navíc výborně vypadají. Za odpovídající cenu 2000 Kč jsou tyto reproduktory velmi dobrou koupí. Na trhu však najdeme levnější konkurenci v podobě reproduktorů Logitech V20 či Genius SP-HF1250X, které budou ve středu naší pozornosti v některém z dalších článků.

Cena: 2000 Kč

Oficiální stránky: Creative

Za zapůjčení reproduktorů děkujeme obchodu Nejlevnější počítače.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning