DiRT: Showdown — grafika beze změn, nároky vyšší
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek DiRT: Showdown — grafika beze změn, nároky vyšší

DiRT: Showdown — grafika beze změn, nároky vyšší | Kapitola 8

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

28. 5. 2012 03:00 23

Seznam kapitol

1. Datadisk bez větších technických změn 2. Nároky hry, testovací sestava, metodika 3. Výsledky GK bez vyhlazování 4. Výsledky GK s vyhlazováním 5. Vliv procesoru na hru 6. Vliv nastavení na hru I
7. Vliv nastavení na hru II 8. Vliv nastavení na hru III 9. Vliv nastavení na hru IV 10. Galerie in game screenshotů 11. Výběr recenzí herních magazínů 12. Závěr

Po roce jsme se dočkali dalšího pokračování populární závodní série DiRT. Showdown však na rozdíl od svých předchůdců není zaměřen na rallye, nýbrž na destrukční závody ve stylu FlatOut. Po technické stránce naopak mnoho rozdílů nenajdete, grafika se téměř nezměnila. I tak ale patří mezi vizuálně nejlepší závodní hry dneška.

Reklama

Trees

 Trees Ultra / Ultra Low
i Zdroj: PCTuning.cz
Trees Ultra / Ultra Low

Na první pohled není rozdíl v kvalitě stromů vůbec patrný. V pohybující hře je však na první pohled vidět, že snížení kvality stromů z nich udělá statické objekty, zatímco při plné kvalitě se stromy a jejich listy dynamicky hýbou ve větru. Snížení kvality proto přineslo nárůst rychlosti vykreslování hry z 27 na 29 snímků za sekundu.

Crowd

 Crowd Ultra / Off
i Zdroj: PCTuning.cz
Crowd Ultra / Off

Po snížení kvality diváků na minimum se davy trojrozměrných postav úplně přestanou vykreslovat, což přineslo zvýšení výkonu ze 17 na 19 fps.

Ground Cover

 Ground Cover High / Off
i Zdroj: PCTuning.cz
Ground Cover High / Off

Nastavení Ground Cover ovlivňuje detailnost země, snížení například vypne vykreslování nízké vegetace. Výkon však vzrostl jen mírně, pouze o jeden snímek za sekundu.

Particles

 Paticles High / Off
i Zdroj: PCTuning.cz
Paticles High / Off

Po vypnutí částicových efektů se přestanou vykreslovat jiskry či prach vířící se za auty. Framerate se po snížení nastavení vůbec nepohnul.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama