Far Cry 4: ještě lepší než jeho o dva roky starší bratříček
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Far Cry 4: ještě lepší než jeho o dva roky starší bratříček

Far Cry 4: ještě lepší než jeho o dva roky starší bratříček

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

20. 11. 2014 06:00 81

Seznam kapitol

1. Když ji miluješ... 2. Záporák v růžovém sáčku 3. Zábava, ale i nepříjemné morální volby 4. Zákon příčiny a následku (karma)
5. Jízda tuk-tukem, let wingsuitem a další 6. Pět způsobů, jak zavařit nepříteli 7. Tisíckrát nic dalo vzniknout skvělé hře 8. Far Cry 4 nestojí ve stínu předchůdce

Jedna z nejočekávanějších her roku 2014 je konečně zde. Je zřejmé, že hra bude větší, hezčí, propracovanější a objemnější než její předchůdce, zůstává už jen otázka, zdali se naplnily všechny ambice vývojářů. Nejen to se dozvíte v naší recenzi. Zaměřili jsme se i na hlavní rozdíly mezi Far Cry 3 a Far Cry 4. Tomu neodoláte!

Reklama

Dnešní recenzi začnu trošku netradičně, prologem z osobního života. Jakožto velký fanoušek Far Cry 3 jsem se na Far Cry 4 velmi těšila. Hltala jsem každý trailer, každičkou čárku, kterou o této FPS hře autoři z Ubisoftu vypustili. Došlo to dokonce tak daleko, že jsem si stránku hry přidala mezi automaticky otevírané stránky při spuštění mého internetového prohlížeče. Dovedete si tedy představit míru zklamání, které mě zaplavilo, když jsem si těsně před vydáním hry přečetla preview, které naznačovalo (nebo dokonce otevřeně tvrdilo, teď už si nevzpomínám), že Far Cry 4 stojí ve stínu svého staršího bratra, Far Cry 3.

Pokud jste něco takového četli i vy a nedej bože takovým blábolům ještě věříte, na následujících stránkách se vás pokusím vyvést z omylu. Far Cry 4 se předchozímu dílu sice hodně podobá, to však nepovažuji za důvod k zavrhnutí hry, ba naopak.

Proč měnit složení chutného koktejlu, který se před dvěma roky ukázal jako jedna z největších lahůdek, jež nám herním průmysl kdy nabídl? Kromě toho, že to nedělá žádná dobře zajetá herní série (a to ještě mnohem důkladněji), musím na obranu Far Cry 4 dodat, že tento titul hýří spoustou novinek, díky nimž je původní mustr ještě o poznání chutnější. Kdo by dokázal odmítnout?

Far Cry 4: ještě lepší než jeho o dva roky starší bratříček
i Zdroj: PCTuning.cz

Doufám, že po mojí předchozí agitce se na hru konečně těšíte, pojďme si tedy prozradit, co ještě nevíte. Tak třeba příběh.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama