PCTuning Článek

Far Cry 5: zábavnější, uvěřitelnější a děsně návykový

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
3. 4. 2018 03:00 6 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Tak šel čas s Far Cry 2. Vstup do náboženské sekty 3. Nová motivace 4. Vzpomínka na Assassin´s Creeda 5. Psí pomocník 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Tak jsme se dočkali. Společnost Ubisoft se rozhodla oživit zašlý lesk série akčních her Far Cry a tak Far Cry 5 konečně nelze zaměnit s předchozím dílem. Nabídne vám desítky hodin zábavy jen na hlavních misích v otevřeném světě. Na jaké novinky v pátém díle Far Crye narazíte? A jak tyto novinky vyznívají v kontextu celé série?

Reklama
Reklama

Vedlejší mise se mohou zařadit mezi největší novinky hry. Na místo generického zadávání misí, v nichž musíte pořád dokola zabíjet velitele hlídek, nebo ničit konvoje, nastoupilo osobité vyprávění různých lidí. V praxi to vypadá tak, že v otevřeném světě tu a tam narazíte na člověka, jemuž pak můžete pomoci v jeho plánech (ale také nemusíte, mise jsou vedlejší a tudíž nepovinné).

Samozřejmě, při plnění misí občas narazíte na původní šablonu Far Cry 3 a 4, jako třeba právě zabíjení velitelů posádek, ale mise mají osobitý kabátek, nehledě na to, že i činnosti v nich představené jsou velmi často nové. Vedlejší mise si díky tomu zapamatujete stejně dobře, jako mise hlavní.

Pozor – následuje malý SPOILER: Tak například mise, kdy jdete zachránit kontaminovaný dobytek, načež se celá akce zvrtne a zemřou i krávy, které zabít nechcete. Aktivista, který jde s vámi, kvůli tomu potom vyvádí s takovou silou, že ani nevíte, jestli se máte smát nebo brečet. Nebo mise, kdy pomáháte šílenci v karavanové oblasti proti nájezdům požehnaných (zfetovaní vojáci, kteří se hodně podobají zombie), kteří se stahují za hlasitou hudbou. Tohle z hlavy prostě nedostanete, protože je to natolik šílené a originální, že se vám to tam prostě nadobro zaryje.

Skvělé jsou také vedlejší aktivity, kdy hledáte skrýše s penězi. Každá tato skrýš funguje jako takový malý hlavolam. Může se nacházet třeba za mohutným vodopádem, takže abyste se k ní dostali, musíte najít způsob, jak zahradit vodu v řece, a až potom můžete vymýšlet, kudy se do samotné skrýše dostanete.

Zajímání radiových věží je zde použito pouze v několika málo misích a opět s obměnami, takže se nesnažíte zapnout vysílání, ale třeba hledáte nové zbraně.

Nově ve hře najdete vedlejší aktivity, v nichž ničíte sila a kapličky s drogou. Tyto mise pak doplňují ničení konvojů a osvobozování civilistů, které znáte už z předchozích dílů. Všechno to přitom zastřešují body odboje, které vám ukazují, jak si podmaňujete jednotlivé části mapy (a pomalu vás posouvají v příběhu). Sjednocení vedlejších aktivit je docela dobrý nápad – je to přehledné a člověk má díky tomu motivaci, proč se vůbec snažit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning