PCTuning Článek

Far Cry 5: zábavnější, uvěřitelnější a děsně návykový

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
3. 4. 2018 03:00 6 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Tak šel čas s Far Cry 2. Vstup do náboženské sekty 3. Nová motivace 4. Vzpomínka na Assassin´s Creeda 5. Psí pomocník 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Tak jsme se dočkali. Společnost Ubisoft se rozhodla oživit zašlý lesk série akčních her Far Cry a tak Far Cry 5 konečně nelze zaměnit s předchozím dílem. Nabídne vám desítky hodin zábavy jen na hlavních misích v otevřeném světě. Na jaké novinky v pátém díle Far Crye narazíte? A jak tyto novinky vyznívají v kontextu celé série?

Reklama
Reklama

Nejkřiklavější novinkou nového Far Crye je jako vždy zasazení. I tentokrát se Ubisoftu podařilo vybrat velmi zajímavé téma a to americký venkov. A jak to tak bývá u Far Cry her, nechybí ani pořádný šílenec. Řada padla na Johna Seeda, vůdce sekty, který venkovany pod rouškou náboženství formuje pro své armády a používá je jako prostředek k vybudování vlastního autoritativního státu.

Příběh začíná policejním zátahem na Johna Seeda, jehož součástí jste i vy – policista nebo policistka, jejíž postavu si na začátku vytvoříte v editoru. Policejní zátah se samozřejmě nečekaně zvrtne. Vaši kolegové jsou zajati, ale vy utíkáte. Cestu vám přitom zkříží jeden z pozdějších zakladatelů odboje a tak jsou vaše další kroky přesně dané. Vaším úkolem pochopitelně je osvobodit svoje kolegy, ale také celou zemi.

Postupem času se dozvídáte také další důležité informace, kde stěžejní roli hraje droga podobná máku. Tato droga pomáhá sektářům udržet poslušnost u svých lidí, působí však i na hráče a jeho pomocníky. Když totiž vlezete do makového pole, nebo například do kontaminované vody, začnete prožívat halucinace. Čím jsou halucinace silnější, tím více zasahují do samotného hraní – třeba tím, že na vás utočí medvěd, který je ve skutečnosti skunkem. Halucinace se mohou dostat i do stádia, kdy se dostanete do deliria a budete prožívat fantastické příběhy, nebo se kvůli svému opojení dostanete do rukou nepříteli.

Tyhle drogové dýchánky byly už ve Far Cry 4 a musím se přiznat, že mě vůbec nebavily. Ani drogové dýchánky ve Far Cry 5 nejsou zrovna nejzábavnější, ale aspoň dostaly nějaký hlubší smysl. Navíc tvůrci mezi fantazií a skutečností balancují konečně o něco lépe, takže i když blouzníte, stále se můžete dozvědět něco zajímavého z fungování světa či z příběhu, nebo se ingame scény dobře protnou, takže nemáte pocit vytržení úplně mimo realitu.

V podání mnoha filmů a her umí být americký venkov skutečně strašidelný, v podání Far Cry 5 se ale pohybujeme spíše někde mezi vtipem a šíleností. V porovnání s Far Cry 4 je pětka ještě mnohem šílenější, za což mohou především vedlejší mise a postavy, které v nich potkáváte.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning