PCTuning Článek

Far Cry 5: zábavnější, uvěřitelnější a děsně návykový

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
3. 4. 2018 03:00 6 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Tak šel čas s Far Cry 2. Vstup do náboženské sekty 3. Nová motivace 4. Vzpomínka na Assassin´s Creeda 5. Psí pomocník 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Tak jsme se dočkali. Společnost Ubisoft se rozhodla oživit zašlý lesk série akčních her Far Cry a tak Far Cry 5 konečně nelze zaměnit s předchozím dílem. Nabídne vám desítky hodin zábavy jen na hlavních misích v otevřeném světě. Na jaké novinky v pátém díle Far Crye narazíte? A jak tyto novinky vyznívají v kontextu celé série?

Reklama
Reklama

Během prvních pár hodin ve Far Cry 5 mi na mysl stále vyvstávalo srovnání s Assassin´s Creed Origins. Tvůrci i zde hodně zapracovali na detailech. A ty se promítly hlavně do prostředí. Svět Far Cry 5 už nesestává z generických kopců a pastvin, které vypadají jedna jako druhá, ale už vypadá jako ručně vymodelovaný.

To znamená, že každý kout země má v rámci mapy svoje logické postavení, každý má svoje vlastní detaily a díky tomu si ho dobře zapamatujete a pak se v něm dobře orientujete i bez mapy. Ve Far Cry 5 narazíte na benzinové pumpy, sklady, opuštěné dýňové farmy, sochy, skrýše, chatky, letiště a další zákoutí. To se mi u Far Cry 4 ani Primal nestávalo. Vlastně mi Far Cry 5 svou pečlivou krajinou připomenul i Kingdom Come: Deliverance, i když tam byla míra detailů a specifičnosti různých koutů ještě o třídu výše.

K uvěřitelnosti světa ve Far Cry 5 přispívá také skutečnost, že to všechno pěkně žije. Při putování se vám často stane, že jedno zvíře útočí na druhé jen tak mimovolně, nebo že zvíře zaútočí na sektářské poskoky a rozmašíruje je, aniž byste do toho vložili svůj díl.

Bohužel, někdy to tvůrci s tou činorodostí lehce přehnali, takže narazíte i na situace, které jsou vážně přeplácané a absurdní (například když býk rozmetá pět automobilů najednou). Toto se pak promítá také do hratelnosti – prakticky nikde nebudete na dlouho sami – ať se nacházíte v hlubokém lese nebo na odlehlé louce, vždycky na vás brzy narazí nějací nepřátelé. Hratelnost je proto někdy dost hektická, hektičtější než v předchozích dílech.

Minimální hardwarová sestava

  • OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (pouze 64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-2400 (3,1 GHz) nebo AMD  FX-6300 (3,5 GHz)
  • Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 670 nebo AMD R9 270 (2 GB VRAM a Shader Model 5.0)
  • Operační paměť: 8 GB

 Doporučení hardwarová sestava

  • OS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (pouze 64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-4770 (3,4 GHz) nebo AMD Ryzen 5 1600 (3,2 GHz)
  • Grafika: Nvidia GeForce GTX 970 or AMD R9 290X (4 GB VRAM a Shader Model 5.0)
  • Operační paměť: 8 GB
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning