Far Cry 5: zábavnější, uvěřitelnější a děsně návykový
Článek Far Cry 5: zábavnější, uvěřitelnější a děsně návykový

Far Cry 5: zábavnější, uvěřitelnější a děsně návykový

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

3. 4. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Tak šel čas s Far Cry 2. Vstup do náboženské sekty 3. Nová motivace 4. Vzpomínka na Assassin´s Creeda 5. Psí pomocník 6. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Tak jsme se dočkali. Společnost Ubisoft se rozhodla oživit zašlý lesk série akčních her Far Cry a tak Far Cry 5 konečně nelze zaměnit s předchozím dílem. Nabídne vám desítky hodin zábavy jen na hlavních misích v otevřeném světě. Na jaké novinky v pátém díle Far Crye narazíte? A jak tyto novinky vyznívají v kontextu celé série?

Reklama
Reklama

Pokud patříte mezi fanoušky Far Cry, v posledních letech vaše nadšení nejspíše uvadalo (stejně jako moje). Naprosto perfektní Far Cry 3 vystřídal Far Cry 4, který s odstupem času nazývám pouze jako Far Cry 3 ve verzi 2.0. No a potom přišel Far Cry Primal.

Z pohledu vydavatele vypadal Far Cry Primal velmi riskantně, protože sliboval zcela nové zasazení a zcela logicky i přístup k hraní. Jediným riskem však nakonec bylo právě zasazení. Pravěk nahradil současnost, ale to bylo opravdu všechno.

Ačkoliv jsme v Primal místo střelných zbraní používali zbraně primitivní, v technice hraní, respektive v dynamice a celkovém vyznění se jednalo pořád o to samé. Jenom jste nestříleli brokovnicí ale oštěpem, nejezdili jste na čtyřkolce ale na mamutovi a nezajímali jste tábory ale osady.

Far Cry 5: zábavnější, uvěřitelnější a děsně návykový

Při zpětném pohledu musím říci, že mě zklamalo i zasazení. Prostředí Far Cry Primal s jeho pastelovými barvami vypadalo efektně pouze při pohledu z dálky. Bližší zkoumání však nepřineslo žádnou radost z objevování, ba naopak. Svět byl sterilní na drobné detaily, takže jste jednu část mapy jen těžko rozeznávali od jiné (pokud se nejednalo o jeden kus se sněhem a druhý kus s trávou).

Recenze Far Cry 4

Recenze Far Cry Primal

Navzdory tomu Far Cry Primal sklidil poměrně slušné hodnocení, ale podle mě už tenkrát Ubisoft věděl, že tudy cesta nevede. A tak se chytil za nos a rozhodl se pro inovace. Far Cry 5 je díky tomu konečně alespoň trochu originální a za předchozí tři díly už nelze zaměnit. Ba naopak. Far Cry 5 se vám zapíše do srdce podobně, jako třetí díl.

Far Cry 5: zábavnější, uvěřitelnější a děsně návykový

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning