Freestyle a Reshade: S filtry zdarma za krásnější hry
i Zdroj: Pctuning
Hry Článek Freestyle a Reshade: S filtry zdarma za krásnější hry

Freestyle a Reshade: S filtry zdarma za krásnější hry | Kapitola 4

Adam Vágner

Adam Vágner

15. 11. 2019 03:00 12

Seznam kapitol

1. Ostře sledované pixely 2. ReShade: Za hry krásnější 3. „Ray tracing“ do většiny her 4. Freestyle aneb „ReShade“ bez ReShade od Nvidie 5. Filtry pro ReShade pod Freestyle – jak to zprovoznit 6. Standardní filtry ve Freestyle I. 7. Standardní filtry ve Freestyle II. (barvoslepost aj.)
8. Standardní filtry ve Freestyle III.: (hraní před spaním) 9. ReShade pod Freestyle: Co přidala Nvidia 10. ReShade pod Freestyle – základní filtry I. 11. ReShade pod Freestyle – základní filtry II. 12. ReShade pod Freestyle – základní filtry III. 13. ReShade pod Freestyle – základní filtry IV. 14. ReShade pod Freestyle – základní filtry V.

S GeForce GTX 1660 Super Nvidia uvedla i nové ovladače a GeForce Experience s podporou filtrů pro populární open source injektor ReShade, které upravují obraz ve hrách. Podíváme se na ně i na filtr nabízející doplnění „ray tracingu“ do her bez jeho podpory, o kterém jste mohli slyšet před pár dny v souvislosti s Red Dead Redemption 2.

Reklama

Freestyle aneb „ReShade“ přímo od Nvidie

Nvidia začátkem loňského roku představila Freestyle, který byl jednodušší alternativou pro používané injektory se shadery. Nemusíte, nebo spíš ani nemůžete nic řešit – pokud máte nainstalovaný GeForce Experience (GFE), nepotřebujete instalovat ReShade, šťourat se v adresářích hry, hrabat se v souborech se shadery, stahovat balíky shaderů, editovat konfigurační soubory, prostě ve hře otevřete Freestyle a můžete vybírat z předvolených filtrů.

Na rozdíl od ReShade to má ale jistá omezení. První a asi nejpodstatnější je, že hra musí být na seznamu podporovaných. Kdysi bylo možné ještě přesvědčit GFE, že hra Freestyle podporuje úpravou jejího profilu přes Nvidia Profile Inspector, teď už se mi to ale nepovedlo.

Jako důvod, proč musí být hra na white listu a Freestyle u ní musí být přímo dovolený, se nabízí to, že Nvidia nestojí o to, aby byli hráči banovaní za používání GeForce Experience.

U jednotlivých titulů se také liší sada aktivních filtrů (netuším, do jaké míry je to kvůli tomu, že by nefungovaly anebo kvůli tomu, že některé filtry jsou v dané hře nelegální). Některé filtry nefungují pro Freestyle (standardně přes Alt+F3, úpravy obrazu při hraní), ale fungují u Anselu (Alt+F2, rozhraní na pořizování „fotografií“ z her).

Mimochodem, předvolené klávesové zkratky u GeForce Experience mě vytáčejí ještě víc než nemožnost spustit GFE bez přihlášení k účtu Nvidie – těžce totiž kolidují s desítky let používanými klávesovými zkratkami pro dvouokenní souborové manažery (a proto obvykle GFE letělo z počítače do háje jen pár minut poté, co jsem jej nechtěně nainstaloval). Není nic lepšího, než když na vás místo roletky s výběrem disku vyskočí hláška, že je potřeba hrát podporovanou hru. Jednotlivé klávesové zkratky můžete změnit v nastavení... ale odinstalace je jednodušší, než to někde hledat v nastavení a upravovat (ozubené kolečko, překrytí ve hře > nastavení, klávesové zkratky)

Freestyle a Reshade: S filtry zdarma za krásnější hry
i Zdroj: Pctuning

Pak už stačí dát v podporované hře zvolenou klávesovou zkratku, vlevo vyskočí nabídka, vyberete jeden ze tří předvolených slotů pro každou hru a do něj můžete sázet filtry dle libosti a toho, co vám výkon dovolí.

Freestyle a Reshade: S filtry zdarma za krásnější hry
i Zdroj: Pctuning

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning