fsc-esprimo-v5535-vybirame-levny-notebook
PCTuning Článek

FSC Esprimo V5535 - vybíráme levný notebook

tomas-sulc
Tomáš Šulc
19. 8. 2008 05:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. FSC Esprimo V5535 - hardware 2. Notebook okolo 10000Kč - vybíráme hardware 3. FSC Esprimo V5535 - Design, klávesnice... 4. Notebook okolo 10000Kč - Design, klávesnice... 5. Esprimo V5535 - Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 6. FSC Esprimo V5535 - Zvuk, chlazení, záruka 7. Notebook okolo 10000Kč - to ostatní
8. Testy TFT displeje 9. Testy procesoru 10. Testy operační paměti 11. Testy grafické karty 12. Testy pevného disku 13. Test výdrže baterie 14. Vyhodnocení a závěr

Tentokrát se náš redakční test zaměřil na notebook nižší cenové kategorie, který jistě zaujme každého s kapsou podezřele hlubokou. Recenze důkladně prověřuje jak vlastní zpracování, dodávanou výbavu, tak i možnosti výkonu. Přes nepříliš vysoká očekávání, dokázal testovaný kus lecčím mile překvapit.

Reklama
Reklama

Design

V první řadě je důležité, aby se vám notebook líbil, protože ho budete používat vy a nikdo jiný. Pokud máte rádi extravagantní styl, kupte si takový notebook, pokud raději klasiku, volte tu. Design je silně subjektivní věc, do které vám nemůže nikdo zasahovat.

Materiály/provedení

Nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby měl notebook hořčíkovou nebo hliníkovou šasi, ale vraťme se zpět do reality. U nejlevnějších notebooků bude drtivá většina kousků vyrobena celá z plastu, takže materiál asi není nutné příliš rozebírat.

Naopak se při výběru podívejte na kvalitu zpracování. Pokud si můžete vyhlédnutý kousek na prodejně prohlédnout, tak si zkuste, zda k sobě díly perfektně pasují a zda se už na prodejně nikde nic neuvolňuje. Notebooku, který není ani po vybalení dobře smontovaný či v něm něco chrastí, se určitě vyhněte!

Baterie

Pokud chcete být hodně mobilní, měl by notebook mít 9-článkovou baterii. To v této kategorii nemá téměř žádný stroj, ale k většině se dá taková baterie dokoupit jako příslušenství. Obecně dále platí, že čím více Watthodin (Wh) bude baterie mít, tím je to lepší.

Klávesnice

Klávesnice musí být taková, aby se vám na ni dobře psalo. Pokud píšete všemi deseti bez sledování klávesnice, podívejte se, zda jsou všechny klávesy tak, jak mají být (tedy zda není prohozen Fn/Ctrl a podobně). Pokud ne, podívejte se, zda má klávesnice české popisky kláves. Drtivá většina ano, ale existují kusy, které se k nám dováží ze západní Evropy a mají pouze anglickou klávesnici bez českých popisek.

Dále si zkuste na klávesnici něco napsat (klidně i na vypnutém notebooku). Mělo by být perfektně znatelné, kdy je klávesa stisknutá a kdy ne, stejně tak by se klávesnice neměla prohýbat či vydávat podezřelé zvuky.

Touchpad

Ačkoliv většina lidí používá u notebooku myš, touchpadu se mnohdy nevyhnete. Touchpad by měl být příjemný na dotek a neměl by být příliš malý. Velkou výhodou je scrollovací proužek, který funguje jako kolečko na myši.

Tlačítka u touchpadu by měla být snadno dostupná a dobře se mačkat. Pozor na příliš malý odpor, protože pak je budete místy omylem mačkat předloktím.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning