fsc-esprimo-v5535-vybirame-levny-notebook
PCTuning Článek

FSC Esprimo V5535 - vybíráme levný notebook

tomas-sulc
Tomáš Šulc
19. 8. 2008 05:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. FSC Esprimo V5535 - hardware 2. Notebook okolo 10000Kč - vybíráme hardware 3. FSC Esprimo V5535 - Design, klávesnice... 4. Notebook okolo 10000Kč - Design, klávesnice... 5. Esprimo V5535 - Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 6. FSC Esprimo V5535 - Zvuk, chlazení, záruka 7. Notebook okolo 10000Kč - to ostatní
8. Testy TFT displeje 9. Testy procesoru 10. Testy operační paměti 11. Testy grafické karty 12. Testy pevného disku 13. Test výdrže baterie 14. Vyhodnocení a závěr

Tentokrát se náš redakční test zaměřil na notebook nižší cenové kategorie, který jistě zaujme každého s kapsou podezřele hlubokou. Recenze důkladně prověřuje jak vlastní zpracování, dodávanou výbavu, tak i možnosti výkonu. Přes nepříliš vysoká očekávání, dokázal testovaný kus lecčím mile překvapit.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


slušně vyřešený pravý bok

Obecně platí, že na pravém boku (pokud používáte myš levou rukou, tak naopak) by nemělo nic příliš zavazet, protože to při používání myši na omezeném prostoru bude vadit. Proto je v těchto místech ideální optická mechanika, ExpressCard slot, čtečka paměťových karet  podobně. Stejně tak by audio výstupy neměly být na přední hraně, protože při použití notebooku například na klíně nebo v posteli hrozí jejich zalamování.

Webová kamera

U notebooků této kategorie stále není nutnost, viz. dnešní model. Pokud ji nepotřebujete, není co řešit.

Operační systém

Velkou výhodou je operační systém v ceně. Jak jsem psal před chvílí, Windows XP už se oficiálně nesmí prodávat a Windows Vista bude tyto notebooky i dnes trochu brzdit. Proto je perfektní řešení to, co zvolil FSC a to Vista Business a hned k notebooku přibalit downgrade DVD s Windows XP Professional. Kdo chce, může však Windows Vista vyzkoušet.

Příslušenství

Za deset tisíc nečekejte zázraky. Většinou dostanete CD s ovladači, recovery CD a pár manuálů. To je vše.

Zvuk a reproduktory

I zde platí, že není z čeho vybírat a všude dostanete to stejné. Nutnost koupit si alespoň nějaká sluchátka pro lepší kvalitu zvuku budete mít, ať už koupíte cokoliv.

Chlazení

Ideální je notebook, který je alespoň ve 2D tichý a neruší vás. Stejně tak šasi by se neměla nidke nadměrně zahřívat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning