fsc-esprimo-v5535-vybirame-levny-notebook
PCTuning Článek

FSC Esprimo V5535 - vybíráme levný notebook

tomas-sulc
Tomáš Šulc
19. 8. 2008 05:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. FSC Esprimo V5535 - hardware 2. Notebook okolo 10000Kč - vybíráme hardware 3. FSC Esprimo V5535 - Design, klávesnice... 4. Notebook okolo 10000Kč - Design, klávesnice... 5. Esprimo V5535 - Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 6. FSC Esprimo V5535 - Zvuk, chlazení, záruka 7. Notebook okolo 10000Kč - to ostatní
8. Testy TFT displeje 9. Testy procesoru 10. Testy operační paměti 11. Testy grafické karty 12. Testy pevného disku 13. Test výdrže baterie 14. Vyhodnocení a závěr

Tentokrát se náš redakční test zaměřil na notebook nižší cenové kategorie, který jistě zaujme každého s kapsou podezřele hlubokou. Recenze důkladně prověřuje jak vlastní zpracování, dodávanou výbavu, tak i možnosti výkonu. Přes nepříliš vysoká očekávání, dokázal testovaný kus lecčím mile překvapit.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Portů po bocích notebooku není moc. Na levé straně to je PCMCIA slot, ethernet, analogový výstup na monitor, žebrování s chladičem pro odvod horkého vzduchu z šasi a konektor pro napájení.


-pro zvětšení klikněte-

Na druhé straně to je vepředu trojice USB 2.0 portů (ne úplně šťastná volba na tomto místě, protože nikde jinde další USB nejsou), optická mechanika a vzadu zámek Kensington.


-pro zvětšení klikněte-

Zezadu kromě neosazeného výstupu pro ethernet není nic.


-pro zvětšení klikněte-

Zepředu jsou pouze výstupy na sluchátka, mikrofon a ukryté stereo reproduktory. Nastává tedy klasický problém zalamování konektorů při použití v posteli, na klíně atp.

Operační systém

S operačním systémem to výrobce vyřešil vskutku lišácky. Asi víte, že k 30. červnu Microsoft ukončil prodej Windows XP a nadále prodává pouze Windows XP Home pro mininotebooky jako je Asus Eee, což se těchto strojů, pro které není Vista úplně ideální netýká.

Proto Fujitsu-Siemens přibalili k notebooku licenci na Windows Vista Business, které jsou v notebooku dokonce předinstalované. V příslušenství je však kromě recovery s Windows Vista i DVD s recovery na Windows XP Professional v rámci downgrade.

Ihned po rozbalení notebooku jsem tedy provedl recovery na ony Windows XP Professional a všechny testy prováděl na nich.

Příslušenství

Příslušenství obsahuje manuály, CD s ovladači a ony dvě recovery média. Jedno s Windows Vista Business a druhé s Windows XP Professional.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning