IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?
i Zdroj: Pctuning
Hry Článek IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?

IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali? | Kapitola 7

Jan Schrenk

Jan Schrenk

8. 5. 2018 08:00 8

Seznam kapitol

1. IL-2 reloaded 2. Historická vsuvka – co je to IL-2? 3. Stručná historie času 4. Jeden engine vládne všem
5. Letadla – fyzika, balistika, model poškození 6. KAMPAŇ!!! 7. Západní fronta?

V dětství jsem měl sen. Takový ten velký sen malého kluka. Sen, jež nezná omezení a hranic. Sen, který jsem nikdy nenaplnil. Ano, tušíte správně, chtěl jsem se stát popelářem. Jenže jako mnoho dalších, i tento sen nakonec skončil v propadlišti dějin. Proto teď před vámi nestojí nikdo menší, než pilot. Virtuální pilot.

Reklama

Západní fronta?

Sláva starého Šturmovika exponenciálně vzrostla po doplnění alespoň trochu solidního západoevropského bojiště a letadel. Pro většinu „Západu“ je prostě boj nad Anglií, Německem či Francií zajímavější. Prostě tam mají své Spitfiry, Mustangy a Flying Fortressy. Je asi pochopitelné, že nadšení, které vzbudilo oznámení vyjití Battle of Bodenplatte, bylo enormní. Původně slibovaný Pacifik se právě ve starém Šturmovikovi ukázal jako šlápnutí vedle, ale Bodenplatte? Historicky se jednalo o bitevní akci, kterou provedly seskupené zbytky Luftwaffe za svítání 1. ledna 1945. Ztráty, které utrpěli spojenci, byly sice vážné, ale Luftwaffe se ze svého posledního velkého úderu sama už pořádně vzpamatovat nedokázala.

IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?
i Zdroj: Pctuning

Přibližně za rok (pro předplatitele dříve) dostaneme nejen pěknou porci západních letadel ze samotného sklonku války (včetně mého oblíbence Fw 190 A-8), ale hlavně doufejme parádní mapu západního Německa a Beneluxu. Tam si můžeme nekonečně dlouho hrát nejen na boje z prvního dne roku 1945, ale bude možné si rekonstruovat šarvátky od Arnhemu po Remagen. Ano, má to nemalou pihu na kráse v tom, že alespoň prozatím nebyly oznámeny žádné těžké ani střední bombardéry, ale celá komunita věří, že i ony přijdou. Sice si za ně tvůrci zase řeknou o 20 eur za kus, ale vem to čert: Rodina se dusí, ale létat se musí!

IL-2 Sturmovik BOX, na tohle jsme 20 let čekali?
i Zdroj: Pctuning

V tomto místě naše letadélkové povídání přerušíme. Zatím jsme vám poodhalili jen jeden rozměr současného druhoválečného létání. Příště přijde Online.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning