Intel SSD 670p 2 TB: Třetí generace QLC v testu
Úložná zařzení Článek Intel SSD 670p 2 TB: Třetí generace QLC v testu

Intel SSD 670p 2 TB: Třetí generace QLC v testu | Kapitola 9

Z. Obermaier

Z. Obermaier

5. 4. 2022 14:01 4

Seznam kapitol

1. Intel SSD 670p, třetí QLC disk 2. Představení disku 3. Testovací sestava a specifikace 4. Testy malých souborů (nejdůležitější) 5. Testy malých souborů (důležité)
6. Testy sekvenční, IOPS a přístupové doby 7. Syntetické testy – body 8. Shrnutí výkonu 9. SLC cache a výkon versus teplota 10. Závěr

První disky s QLC NAND byly tragické, žalostný zápis i čtení, slabší výdrž. Třetí generace disku QLC od Intelu je ale úplně jinde, super výkon má ve čtení i zápisu, včetně malých souborů. Disků s QLC už se nemusíte bát, ty poslední jsou opravdu dobré.

Reklama
Reklama

Co mne zajímá nejvíc, je cache SLC a čipy QLC. Průběh celkem jasně ukazuje, že cache je opravdu u prázdného disku kolem 280 GB. Po vyčerpání ale zápis padá někam kolem 0,2 GB/s. To se proti původnímu modelu 660p nijak nezměnilo. Kontinuální zápis u disků s QLC je stále slabý, ovšem už po několika minutách disk opět zapisoval několik GB plnou rychlostí.

Intel SSD 670p 2 TB: Třetí generace QLC v testu

Kapacita dynamické SLC cache u prázdného disku je 280 GB

Intel SSD 670p 2 TB: Třetí generace QLC v testu

Teplota po skoro hodině plného vytížení bez jakéhokoliv chlazení

Intel SSD 670p 2 TB: Třetí generace QLC v testu

Teplota nemá na výkon žádný vliv a rychle zase bez vytížení klesne

Teplota neměla na disk žádný vliv, zahřívá se relativně málo a průběh byl po dlouhé zátěži stále solidní a kultivovaný. U tohoto disku se přehřívání a vlivu na výkon nemusíte bát. Pokud chcete mít jistotu, nějaký pasiv mu ale jistě neuškodí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning