Jak na přetaktování CPU Intel Skylake (Core i7-6700K)
PCTuning Článek

Jak na přetaktování CPU Intel Skylake (Core i7-6700K)

Z. Obermaier

Z. Obermaier

26. 10. 2015 03:00 45

Seznam kapitol

1. Nejen návod k taktování... 2. Asus Maximus VIII Gene 3. Prodejní Core i7-6700K 4. Položky BIOSu I. 5. Položky BIOSu II. 6. Teorie taktování Skylake
7. Přetaktování v praxi 8. Vliv BCLK a Cache na výkon 9. Vliv HT na herní výkon 10. Škálování přetaktování Core i7-6700K 11. Závěr

S příchodem nové platformy je naší povinností uvést i návod na přetaktování. A jelikož se oproti minulé generaci nic nezměnilo a nejde o nic složitého, podíváme se i na to, jaký vliv na výkon má takt BCLK a jak se projeví vypnutý a zapnutý Hyper-Threading na herním výkonu. V obou případech jsou výsledky hodně zajímavé.

Reklama
Reklama

Asus Maximus VIII Gene

Jak na přetaktování CPU Intel Skylake (Core i7-6700K)

K testu jsem použil naší novou desku Maximus VIII Gene, která zastoupí vysloužilou Maximus IV Gene-Z. Ta byla v naší testovací sestavě téměř čtyři roky, a musím říci, že s maximální spokojeností. Když jsem tedy vybíral její nástupce, zvolil jsem opět mATX desku. Dva sloty pro grafiky stačí, a výbava je skvělá. Snad bych ocenil ještě vestavěné Wi-Fi, ale to oželím. Jde o ladičskou, možná spíše herní desku se vším všudy. BIOS nabízí všechna nastavení k taktování, i extrémnímu. Vybíral jsem ale hlavně kvůli novinkám a výbavě. Chtěl jsem přímo k PCH připojený M.2 slot pro testy SSD disků. Také nové USB 3.1 jistě využiji. Napájecí kaskáda je slušná, taktování nic nebrání. Kompaktní rozměry jsou pak bonusem navíc.

Jak na přetaktování CPU Intel Skylake (Core i7-6700K)

Samotné desce se budu věnovat v detailní recenzi, tedy dnes se jí mnoho zabývat zvenku nechci. Nás bude zajímat hlavně BIOS, který prozkoumáme pořádně. Důležité je, že všechny desky Maximus VIII mají stejný BIOS a stejné položky v něm. Náš návod, jak se v nastavení vyznat, bude tedy univerzální pro velkou část desek Asus. Mnoho se nebudou lišit ani levnější desky, nebo naopak profi desky (Deluxe).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning