Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká

Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká

Z. Obermaier

Z. Obermaier

30. 12. 2019 14:00 22

Seznam kapitol

1. PCTuning se mění 2. Svět procesorů v roce 2019 3. Události kolem grafických karet 4. Disky a věci okolo nich
5. Hry a počítačová zábava 6. Finance a kryptoměny 7. Zajímavé události (anebo co mne zaujalo) 8. Závěr a předpověď na rok 2020

Jako každý rok vám nabízíme přehled nejzajímavějších událostí a hardwarových novinek v roce 2019. Už podruhé v řadě je skokanem roku AMD, které rozvířilo zatuchlé vody procesorů. Intel se trápí, Nvidia zvolnila. Nové hry byly často zklamáním a VR pomalu umírá. A Bitcoin stále žije, ale blíží se zlom.

Reklama

PCTuning se mění

Než se podíváme na dění v hardwarovém světě, začnu kapitolou, která se týká bezprostředně magazínu. Možná jste si všimli, že na PCTuningu už nevychází v každém pracovním dni nový článek jako dříve. Kvůli tomu nemůžeme otestovat vše, co bychom chtěli. Vím, že jsem zanedbal několik zajímavých procesorů od AMD, také mi ve frontě visí několik základních desek a disků, bohužel na ně není prostor. Všechny tyto testy se dostanou na web, ale u mnohých věcí s ohromným zpožděním, jelikož většinou musí dostat přednost něco, co bude mít vyšší čtenost a prioritu. Stále hledáme koncepci, jak tento přetlak zvládnout. Nakonec budu asi dělat recenzi základních desek, kde otestuji třeba tři najednou, nebo dva procesory současně. Uvidíme, co nás v tomto směru napadne v roce 2020.

Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká
i Zdroj: PCTuning.cz

Co se týká roku 2019 po stránce hardware, byl to jeden z nejzajímavějších roků. Kolem procesorů se strhla mela, protože AMD zaplavilo trh novými Ryzeny, také Intel vydal zajímavé kousky, ale hlavně musel zlevnit. Více o tom všem v samostatných kapitolách. Grafický trh také nespal. Nvidia uvedla spoustu inovovaných nových grafik levnějších tříd a AMD konečně představilo architekturu RDNA, která má potenciál dohnat Nvidii i v highendu. SSD disky se nikam moc neposunuly, stoupaly kapacity, ale nikoliv výkon. I když PCIe 4.0 je slušný základ. Zklamání byl herní trh, dobrých her bylo jak šafránu, špatných desítky. VR se dostalo do patového stavu, na trhu je pět nových VR setů, ale nikoho to nezajímá. Trh s kryptoměnami byl jak na houpačce, a blíží se nejzásadnější zlom. Podívejme se na vše detailněji:

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama