Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká

Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká | Kapitola 5

Z. Obermaier

Z. Obermaier

30. 12. 2019 14:00 22

Seznam kapitol

1. PCTuning se mění 2. Svět procesorů v roce 2019 3. Události kolem grafických karet 4. Disky a věci okolo nich
5. Hry a počítačová zábava 6. Finance a kryptoměny 7. Zajímavé události (anebo co mne zaujalo) 8. Závěr a předpověď na rok 2020

Jako každý rok vám nabízíme přehled nejzajímavějších událostí a hardwarových novinek v roce 2019. Už podruhé v řadě je skokanem roku AMD, které rozvířilo zatuchlé vody procesorů. Intel se trápí, Nvidia zvolnila. Nové hry byly často zklamáním a VR pomalu umírá. A Bitcoin stále žije, ale blíží se zlom.

Reklama

Hry a počítačová zábava

Na CESu ukázal HTC nový levnější set HTC Vive Cosmos, na trh ale přišel až skoro za tři čtvrtě roku. Testoval jsem ho, a moc nadšený jsem z něj nebyl. Nevidím žádný posun k lepšímu zážitku. Další přírůstek do VR rodiny pak je Valve Index, který byl oznámen na květen. Koupit se dá od června. Novinkou je také Oculus Quest, který přišel na trh v květnu. Ve stejnou dobu se také objevil Oculus Rift S. I když máme tolik možností, jak vstoupit do VR světa, nikou se tam moc nechce. VR upadá na nedostatku her. V minulých letech vyšlo alespoň pár opravdových pecek, ale letos nic moc.

Vychází jen blbůstky jako Beat Saber, které pak všichni adorují jako něco zázračného. Opravdu pořádné AAA tituly chybí. Kromě Borderlands 2 a Wolfenstein Cyberpilot nevyšlo nic zajímavého. Všichni čekají na Half Life Alyx, na který se také těším. Tato herní bída ale není jen výsadou VR, celkově byl rok 2019 pro PC hraní velká bída.

Jaký hardware přinesl rok 2019 a co nás čeká
i Zdroj: PCTuning.cz

Začátek roku nás sice navnadil předělanou peckou Resident Evil 2, Far Cry New Dawn a Metro Exodus. Tím ale výčet dobrého skoro skočil. Anthem je totální propadák, Division 2 také nedosáhlo úspěchu prvního dílu. Na pár chvil v létě zabavila střílečka Wolfenstein Youngblood a pro mnohé i Control. I když druhá ze zmíněných her je z hlediska hratelnosti spíše podprůměr. Gears 5 bylo zklamání, i když šlo o solidní řežbu. Kvality předchozích dílů nedosahuje. Borderlands 3 je nastavovaná kaše bez zájmu hráčů. FIFA 20 nebo F1 2019 nepřináší zásadní změny k lepšímu, stejně jako předchozí díly série. Call Of Duty Modern Warfare je hra, která vám připadá, že jste ji hráli už stokrát. Red Dead Redemption 2 je největším zklamání roku, jedna z nejlepších her pro PS na PC totálně propadla kvůli bugům a technickým problémům. Další hry jako RAGE 2, Outer Worlds nebo Devil May Cry 5 také ničím zásadním neoslovilo.

Snad bude příští rok lepší, čekají nás kousky jako Cyberpunk 2077, Doom Eternal, Halo Infinite, Dying Light 2, Death Stranding, Half Life Alyx a další. Tak snad si zahrajeme příští rok lépe.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama