Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce
PCTuning Článek

Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce

Michal Rybka

Michal Rybka

17. 8. 2018 14:00 63

Seznam kapitol

1. Další zrychlení 2. Na nákupy 3. Až jednou... 4. Raketová evoluce 5. Dva systémy? Na co? 6. PC nezanikne, ale...

Dlouhou dobu se mluví o tom, že mobily převezmou roli počítačů jako primární výpočetní zařízení. Pro některé to už nastalo a „post PC éra“ je pro ně realitou, mobil je pro ně alfou i omegou, je to pro ně primární „výpočetní zařízení“ – a to hlavně proto, že nepotřebují moc počítat. Ale jak to dopadne na nás, uživatele PC?

Reklama
Reklama

Fortnite se dostal exkluzivně na telefony Samsung Galaxy Note 9. A také na další mobilní telefony, kde se poněkud dáví pod svou vlastní tíží, ale to není podstatné. Jde o to, že mobilní hry se začínají srovnávat s hrami pro PC – a díky rozhraní DeX se mobily vlastně začínají chovat jako taková PC. Ano, není to ještě ono, zatím se profesionálních turnajů v mobilních hrách asi nedočkáme – ale podstatné je, že se k nim stále více a více blížíme.

Podívejme se na specifikace prémiové verze Samsung Galaxy Note 9 Special Edition: Máme tu osmijádrový procesor, 8 GB RAM a SSD s kapacitou 512 GB – což jsou parametry, za které se nemusí stydět žádný kancelářský počítač a do určité míry ani ty levné herní. Uvnitř najdeme i vodní chladicí systém, což je velký pokrok. Bez problému k tomu připojíte Bluetooth myš a klávesnici, HDMI monitor, můžete si přidat kartu o dalších 512 GB – a máte vlastně plně funkční počítač. Na rozdíl od počítače z toho ale můžete telefonovat, je to s vámi všude a může vám to klidně i spadnout do vody.

O tom, že se z mobilů stane primární výpočetní zařízení pro většinu lidí, se mluví už dávno. V poslední době se ale zdá, že se proces vytlačování počítačů mobily zrychluje – a jak ukazují specifikace nejnovějšího Samsungu, jde o zařízení tak silné, že běžný smrtelník nic lepšího vlastně nepotřebuje. Na moderních mobilech si pustíte i 4K videa, použijete je pro komunikaci kdykoliv a kdekoliv, všechny praktické aplikace mají také svoje mobilní porty – a to včetně kancelářských balíků. Na telefonech můžete editovat fotky i video, můžete na nich video natočit, zpracovat, uploadovat – jak je libo. Pro potřebu běžných smrtelníků je to více než dostatečně silné zařízení, navíc je integrované a kompaktní, takže ho můžou mít všude s sebou.

Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning