Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce

Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce

Michal Rybka

Michal Rybka

17. 8. 2018 14:00 63

Seznam kapitol

1. Další zrychlení 2. Na nákupy 3. Až jednou... 4. Raketová evoluce 5. Dva systémy? Na co? 6. PC nezanikne, ale...

Dlouhou dobu se mluví o tom, že mobily převezmou roli počítačů jako primární výpočetní zařízení. Pro některé to už nastalo a „post PC éra“ je pro ně realitou, mobil je pro ně alfou i omegou, je to pro ně primární „výpočetní zařízení“ – a to hlavně proto, že nepotřebují moc počítat. Ale jak to dopadne na nás, uživatele PC?

Reklama

Fortnite se dostal exkluzivně na telefony Samsung Galaxy Note 9. A také na další mobilní telefony, kde se poněkud dáví pod svou vlastní tíží, ale to není podstatné. Jde o to, že mobilní hry se začínají srovnávat s hrami pro PC – a díky rozhraní DeX se mobily vlastně začínají chovat jako taková PC. Ano, není to ještě ono, zatím se profesionálních turnajů v mobilních hrách asi nedočkáme – ale podstatné je, že se k nim stále více a více blížíme.

Podívejme se na specifikace prémiové verze Samsung Galaxy Note 9 Special Edition: Máme tu osmijádrový procesor, 8 GB RAM a SSD s kapacitou 512 GB – což jsou parametry, za které se nemusí stydět žádný kancelářský počítač a do určité míry ani ty levné herní. Uvnitř najdeme i vodní chladicí systém, což je velký pokrok. Bez problému k tomu připojíte Bluetooth myš a klávesnici, HDMI monitor, můžete si přidat kartu o dalších 512 GB – a máte vlastně plně funkční počítač. Na rozdíl od počítače z toho ale můžete telefonovat, je to s vámi všude a může vám to klidně i spadnout do vody.

O tom, že se z mobilů stane primární výpočetní zařízení pro většinu lidí, se mluví už dávno. V poslední době se ale zdá, že se proces vytlačování počítačů mobily zrychluje – a jak ukazují specifikace nejnovějšího Samsungu, jde o zařízení tak silné, že běžný smrtelník nic lepšího vlastně nepotřebuje. Na moderních mobilech si pustíte i 4K videa, použijete je pro komunikaci kdykoliv a kdekoliv, všechny praktické aplikace mají také svoje mobilní porty – a to včetně kancelářských balíků. Na telefonech můžete editovat fotky i video, můžete na nich video natočit, zpracovat, uploadovat – jak je libo. Pro potřebu běžných smrtelníků je to více než dostatečně silné zařízení, navíc je integrované a kompaktní, takže ho můžou mít všude s sebou.

Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama