Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce

Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

17. 8. 2018 14:00 63

Seznam kapitol

1. Další zrychlení 2. Na nákupy 3. Až jednou... 4. Raketová evoluce 5. Dva systémy? Na co? 6. PC nezanikne, ale...

Dlouhou dobu se mluví o tom, že mobily převezmou roli počítačů jako primární výpočetní zařízení. Pro některé to už nastalo a „post PC éra“ je pro ně realitou, mobil je pro ně alfou i omegou, je to pro ně primární „výpočetní zařízení“ – a to hlavně proto, že nepotřebují moc počítat. Ale jak to dopadne na nás, uživatele PC?

Reklama

Zatím si ještě můžete myslet, že bod, kdy mobily převezmou dominanci, je ještě daleko. Když se dívám na DeX od Samsungu a dívám se na specifikace jejich hardware, myslím si naopak, že ten bod už je celkem blízko. Nejprve zlikvidují malá a kompaktní PC a pak začnou likvidovat ta levná, protože výkon a schopnosti narostou i u mobilů střední třídy. A v okamžiku, kdy chcete počítač jenom občasně používat, je prostě jednodušší dokoupit si k telefonu bezdrátovou klávesnici a mít hotovo, než se trápit s odlišným strojem a odlišným systémem.

Když se přežene vlna: Na druhé straně mobilní revoluce
i Zdroj: PCTuning.cz

S každou další iterací mobilů začíná být tento trend jasnější. Nevidím nic, co by tuhle kolizi mohlo zastavit anebo zpomalit. PC nezaniknou, ale v okamžiku, kdy lidé začnou používat svoje telefony jako náhradu PC, se začnou marginalizovat velice rychle. Pak je otázkou, co budeme na PC tunit: Na telefonu se toho moc tunit nedá. Telefon je spotřební materiál, který do pár let umře na baterku anebo důsledkem pádu na dlažbu, ale na to jsme si už zvykli.

Kolik času u nás zbývá? Tři roky? Pět?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama