Malá domácí inteligence: Pro děti, nebo pro kočku?
Článek Malá domácí inteligence: Pro děti, nebo pro kočku?

Malá domácí inteligence: Pro děti, nebo pro kočku?

Michal Rybka

Michal Rybka

3. 2. 2018 03:00 9

Seznam kapitol

1. Malá AI a malí lidé 2. Papouškování 3. Přines pánovi! 4. Když se dva štěkají
5. Senzory na ... 6. Infiltrace 7. Android pro kočku

Když se bavíme o umělé inteligenci, většinou se debaty týkají jejího potenciálu, otázky, zda překoná lidskou inteligenci, zda bude někdy zabíjet lidi a takových podobných těžkých filozofických témat. Mimo to ale existuje menší AI, kterou vidíme zatím hlavně v roli osobních asistentů. Je jednodušší, ale budeme se s ní setkávat už brzo a podstatně častěji.

Reklama
Reklama

Můžeme očekávat, že mezi domácími mazlíčky a roboty či inteligentními hračkami bude docházet ke komunikaci, zvlášť když pro zvíře bude výsledek komunikace užitečný anebo zábavný. Klasické video ukazuje psa, který si hraje s aportovacím strojem GoDogGo  – a nejen že ho hraní viditelně baví, ale snaží se i štěkáním se zařízením komunikovat.

Na jiném videu vidíme dokonce ještě komplexnější interakci, kdy si se strojem GoDogGo hrají dva psi, kteří spolupracují – první pes míček hází do stroje, druhý aportuje a prvnímu psovi na půl cestě předává. První pes dokonce štěkotem signalizuje odpálení míčku. Po relativně krátkém výcviku psi chápou princip stroje a hrají si s ním zcela sami.

Můžeme tedy velmi realisticky očekávat, že zvířata budou v budoucnosti komplexně interagovat jak s domácími roboty, tak i se specializovanými stroji, které je budou například venčit. To znamená, že mimo umělé inteligence, která bude navržená pro komunikaci s lidmi, budeme potřebovat i umělou inteligenci schopnou komunikovat se zvířaty. A přiznám se, že nevím o příliš mnoho scifi, která by pokrývala technologie, komunikující se zvířaty.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning