PCTuning Článek

Mass Effect: Andromeda – vesmír je tak jednotvárný

lucie-jirikova
Lucie Jiříková
28. 3. 2017 01:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Na cestě za záchranou 2. Jako podle šablony 3. Svět není černobílý 4. Slečná trošku šilhá – všude stejná prsa 5. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Kultovní série akčních sci-fi RPG se v nejnovějším díle odpoutala od svých kořenů a společně s hlavními hrdiny se v kryobankách vydala najít novou galaxii. Andromeda je plná tajemství a otevřenější rozlehlý svět láká k pečlivému zkoumání. Nedá se ale říct, že takový přístup novému dílu svědčí.

Reklama
Reklama

V Mass Effect: Andromeda převládla snaha o zavalení hráče co největším počtem misí před snahou přinést mu zábavu v té nejvyšší kvalitě. Mise v Mass Effect: Andromeda jsou k uzoufání repetitivní, příběh čitelný a vůbec ničím vás nepřekvapí ani zasazení.

Mass Effect: Andromeda mi po většinu času přišla jako takové hutnější MMORPG, v němž převládla kvantita nad kvalitou. Tvůrci se nás rozhodli zavalit stovkami misí, které se pořád opakují, a už je nějak nenapadlo, že dělat něco po stopadesáté první není zrovna radost.

Mass Effect: Andromeda je tak pro mě nakonec podobným zklamáním jako Mafia III – přechod hry do otevřenějšího herního světa a fádní mise vás brzy přestanou bavit a vy si postesknete po původním sevřenějším konceptu hry.

Připadá mi, že v dnešní době se místo kvality zážitku vyhouplo do popředí měřítko délky herního zážitku. Že hra je nyní hodnocena podle toho, aby byla co nejdelší a nejvolnější. A že pak už nikoho nezajímá, zdali se hráč opravdu baví. Alespoň tedy herní vývojáře, kteří nám opakovaně přinášejí obrovské, nemastné neslané nic. Tímto směrem se rozhodla jít i Andromeda a došlo tak k pošlapání toho, v čem dříve série Mass Effect vynikala. Zároveň s tím však nedokázala přinést něco, čím by nás zaujala tak, jako některá z předchozích her. Byť s tím někteří z vás asi nebudou souhlasit, doporučuji vám, abyste za tohle plnou cenu rozhodně neplatili.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning