Mechanika Viper V765: nové spínače míří na ticho
Článek Mechanika Viper V765: nové spínače míří na ticho

Mechanika Viper V765: nové spínače míří na ticho

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

26. 3. 2019 03:00 8

Seznam kapitol

1. Úvod a rozbalení 2. Design a provedení 3. Ergonomie a spínače 4. Závěr

Mechanická klávesnice je dnes považována u stolních počítačů za vyšší standard. Vyniká v mnoha oblastech, ale má i svá negativa. Tím nejvýznamnějším je, že jsou mechanické spínače hlučnější. Viper V765 od Patriot Memory přináší ztišení díky novým spínačům, které mají i kratší dráhu a nevynechávají ani obligátní RGB podsvícení.

Reklama
Reklama

Ergonomie je něco, co je potřeba zmínit, ale raději bych se o ní ani moc nebavil. Je to totiž pořád to stejné. Viper V765 má klávesy odstupňované pod různými úhly v jednotlivých řadách, ale nejde o nic výrazného. Podložka pod dlaně je také docela minimalistická, takže žádnou záchranu zápěstí od ní nečekejte.

Mechanika Viper V765: nové spínače míří na ticho

Samotné klávesy mají mírné cylindrické prohloubení a relativně širokou korunu. Hrany také nejsou nějak výrazné, takže přesnosti psaní to moc nepomáhá. Pokud nepatříte mezi mistry psaní všemi deseti a občas pokukujete po klávesnici, tak vás ani použitý font nějak nenadchne. Vypadá sice cool, a je i docela výrazný, ale jeho čitelnost je slabší. O absenci české lokalizace ani nemluvím. 

Mechanika Viper V765: nové spínače míří na ticho

Spínače

Konečně k tématu, které nás zajímá asi nejvíce. Spínače Kailh Box – jaké jsou? Na papíře jsou jejich specifikace lineární chod s odporem 45 gramů, tedy něco jako Cherry MX Red. Odlišnosti začínají v délce dráhy 3,6 mm s aktivací na polovině, tedy 1,8 mm. To je o 0,4 respektive 0,2 mm méně než u (nejen) červených Cherry.

Mechanika Viper V765: nové spínače míří na ticho

Reálné použití je velmi podobné Cherry MX Red. Subjektivně jsou spínače tišší, ale ne o moc. Mechanicky jsou také podobné, ale dojem z delšího používán je, že jejich chod není tak hladký. Je to zejména patrné u delších kláves. Při úhozu kolmo na střed je vše tip ťop. Pokud se ale vychýlíte mimo osu spínače a ještě někde na periferii klávesy, je patrný větší odpor. To platí do jisté míry i u Cherry MX, ale není to u nich tak patrné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning