Návod: Stavba počítače je snadná i pro začátečníky
Článek Návod: Stavba počítače je snadná i pro začátečníky

Návod: Stavba počítače je snadná i pro začátečníky | Kapitola 13

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

21. 10. 2011 03:00 58

Seznam kapitol

1. Hotovou sestavu, anebo raději komponenty? 2. Hardware uvnitř počítače — CPU a GPU 3. Výběr základní desky 4. Paměti a pevné disky (HDD i SSD) 5. Další datová úložiště a zvuková karta 6. Zdroj, skříň a chlazení 7. Detailní pohled na skříň
8. Začínáme s montáží 9. Osazení pevných disků 10. Když pro SSD není místo, montáž zdroje 11. Příprava základní desky, procesoru a RAM 12. Upravujeme kabeláž 13. Počítač je hotov

Rádi byste si postavili vlastní počítač, ale nevíte přesně jak na to, případně máte kamaráda v podobné situaci? Sestavit si počítač přesně podle vlastních představ není nic těžkého, kvalitních návodů (ještě ke všemu v češtině) však na internetu moc není. Přinášíme vám proto podrobný návod, kde si celý proces krok za krokem projdeme.

Reklama
Reklama
Návod: Stavba počítače je snadná i pro začátečníky

Namontováním rozšiřujících karet a zapojením případných přídavných napájení se nám úspěšně podařilo fyzicky složit celou počítačovou sestavu. Na úplný konec stačí opět nasadit obě bočnice, zašroubovat, připojit všechny periferie a počítač by měl bez problémů nastartovat, připraven ke vstupu do BIOSu, nastavení základních hodnot a následné instalaci operačního systému. Tomu se už ale budeme věnovat zase někdy příště.

Návod: Stavba počítače je snadná i pro začátečníky

Jak vyplynulo z celého návodu, fyzické složení počítačové sestavy není nijak obtížné ani v případě, že něco podobného děláte poprvé. Stačí jen vědět, jaké komponenty koupit a v jakém pořadí je následně seskládat dohromady (plus je nutné dávat pozor na kompatibilitu, opakovaně jsem se setkal se situací, kdy si uživatel koupil procesor Intel a k němu desku s paticí pro AMD apod.). Pokud navíc kupujete kvalitní a rozumně velkou skříň, nemusíte mít strach ani z řešení kabeláže, která jinak bývá noční můrou. Velkou část kabelů veďte zadem za plechem se základní deskou, kde nezavazí proudění vzduchu, případně se nebojte používat třeba plastové stahovací pásky. Jen dávejte pozor, abyste kabely nelámali do ostrých úhlů.

Návod: Stavba počítače je snadná i pro začátečníky

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning