PCTuning Článek

Návod: Stavba počítače je snadná i pro začátečníky

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
21. 10. 2011 03:00 58 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Hotovou sestavu, anebo raději komponenty? 2. Hardware uvnitř počítače — CPU a GPU 3. Výběr základní desky 4. Paměti a pevné disky (HDD i SSD) 5. Další datová úložiště a zvuková karta 6. Zdroj, skříň a chlazení 7. Detailní pohled na skříň
8. Začínáme s montáží 9. Osazení pevných disků 10. Když pro SSD není místo, montáž zdroje 11. Příprava základní desky, procesoru a RAM 12. Upravujeme kabeláž 13. Počítač je hotov

Rádi byste si postavili vlastní počítač, ale nevíte přesně jak na to, případně máte kamaráda v podobné situaci? Sestavit si počítač přesně podle vlastních představ není nic těžkého, kvalitních návodů (ještě ke všemu v češtině) však na internetu moc není. Přinášíme vám proto podrobný návod, kde si celý proces krok za krokem projdeme.

Reklama
Reklama

Mechaniky máme osazené, věnovat se proto začneme pevným diskům. Ty se umísťují do tzv. „košů“, které lze většinou ze skříně úplně vymontovat, čímž si celý proces značně ulehčíte (často dokonce není možné disk osadit bez vyjmutí koše ze skříně). Koš mé skříně má sloty pro tři pevné disky.

Všechny tři pozice pro pevné disky jdou z koše vytáhnout. Učinil jsem tak a osadil do nich jednotlivé disky.

V dalším kroku jsem všechny tři disky v pouzdrech zasunul zpátky do koše. Při této operaci je nutné dávat pozor na správné otočení disku kvůli přístupu k jeho konektorům.

Koš na disky má na sobě umístěný držák na 120mm vstupní ventilátor. Ještě před zasunutím koše zpět do skříně jsem jej osadil druhým větrákem Noctua. Tentokrát musí ventilátor nasávat studený vzduch a foukat jej skrz pevné disky dál dovnitř skříně. Všimněte si opět gumových těsnění okolo šroubů (u ventilátorů i jednotlivých disků), které jsou velmi praktické a zamezují přenosu vibrací.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning