Nehody, náhody, katastrofy: Jak popravit telefon?
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Nehody, náhody, katastrofy: Jak popravit telefon?

Nehody, náhody, katastrofy: Jak popravit telefon? | Kapitola 3

Michal Rybka

Michal Rybka

15. 2. 2019 03:00 43

Seznam kapitol

1. Potupa 2. Gravitace 3. V bezpečí domova 4. Obrněnci 5. Podle návodu 6. Vyvrtejte si jacka

Jupí! Zničil jsem další telefon! Tentokrát šlo o mimořádně trapnou příhodu, kdy potichu jako Jack v Titanicu sklouzl pod hladinu vody v dřezu, zatímco jsem si dával šlofíka. Pár hodin pod hladinou saponátu jej zneprovoznilo stejně spolehlivě jako ledové vody severního Atlantiku. Nuže, učiňme tryznu za všechny utopené, rozmlácené a přejeté telefony!

Reklama

Zajímavé je, jak mají lidi rozklepané ruce: Skoro polovina lidí poškodí telefon tím, že ho pustí na zem. Podle tohoto článku se to stane nejčastěji doma, protože doma se cítíme bezpečně! Více než čtvrtina lidí svůj telefon utopí, někdy dokonce i v záchodě při stahování kalhot – a 15 procent jednoduše zapomene, že mají telefon na klíně, zvednou se a pustí ho z obávaného jednoho metru přímo na podlahu.

Podle informací jihoafrického webu je nejčastějším poškozením telefonu pád, druhým nejčastějším je utopení při koupání. Ano, vlezete si do vany a nemáte tam na práci nic lepšího než projíždět Facebook, takže pak vám telefon vyklouzne a vy ho lovíte z míst mezi vaším zadkem a zády. Jupí! Překvapivým 42 % žen někdo ukradl telefon, přičemž nejrizikovější skupina je 25–34 let (takže to hádám na bary a diskotéky). Přeborníky ve ztrácení telefonů jsou prý muži, dobrých 70 % jich telefon ztratí, přičemž nejrizikovější je věková skupina 35–44 let. Muži telefony nejen ztrácí, ale vcelku neuvěřitelných 57 % mužů prý přijde o telefon tak, že jim upadne do záchoda.

Mimochodem, jeden z bývalých šéfredaktorů Score utopil svůj služební telefon v záchodě hned první den, kdy ho vyfasoval. Totálka. Inu, tak to chodí!

 

Další lidé si telefon zapomněli na střeše auta, rozdrtili ho tak, že se o něco opřeli a tak dále a tak dále. Rozdrcené sklo na mobilech je běžné – a vzhledem k tomu, že jsou skleněné, tak se dnes množí i rozdrcená záda. Poslední generace iPhonů jsou navržené tak, že se stejně fakticky opravit nedají, musí se to celé vyměnit. Uvidíme, jak na tom budou ohebné telefony!

Zkáza mobilů se netýká jenom amatérů, je to také denní chléb profesionálů. A musím uznat, že autoři z Mobil.cz umí rozflákat své mobily opravdu kvalitně! Zvláště mě zaujal ten, se kterým jeho majitel po telefonátu pořádně praštil.

Ano, frustrace je problém. Zde bych ale doporučil pořídit si raději Boba. Nevíte, kdo je Bob? Bob je panák na mlácení, na kterém se nacvičíte nejen sebeobranu, ale je to extrémně super k vybití frustrace. Stojí třináct tisíc, ale pořád je to ani ne polovina iPhonu, jestli si rozumíme. Boba prodává Hayashi.cz, vřele doporučuji. Když vás někdo rozčílí, můžete Boba beztrestně zmlátit – on je na to stavěný. Opravu lepší, než třískat telefonem o zem!

Ale co když telefonem o zem opravdu majznete? Jak ukazují srovnávací testy, ne všechny telefony jsou stejně zničitelné. Překvapivě špatně dopadl iPhone SE, překvapivě dobře iPhone X. (Vážně? Ten krám je totálně skleněný ze všech stran! Kam se poděl starý dobrý deformovatelný hliník? Proč nefunguje lépe než sklo?)

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama