Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

6. 9. 2018 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. DOOM (1993–2016) 3. Postal (1997–2016) 4. Soldier of Fortune (2000–2007) 5. Manhunt (2004–2007)
6. Mortal Kombat (1992–2015) 7. Dying Light (2015) 8. Punisher (2005) 9. Carmageddon (1997–2016) 10. Hatred (2015)

Co si bude pán přát? Kýbl krve a naběračku? Jak je libo, už se to nese. Vítejte u výběru nejbrutálnějších a nejkrvavějších her moderní historie. Najdete zde jen tituly, které se do ní zapsaly explicitním násilím, hrůzyplným zpracováním a naprostým pohrdáním morálkou. Vstupte do světa, kde násilí je řešení!

Reklama

Úvod

Letošní léto bylo náramně vypečené. Tak moc, že se mnoha lidem vařila krev. Počasí konečně ukázalo přívětivou tvář (teď už bohužel ukazuje leda kulové) a teplotní rekordy nejednoho labilního jedince dovedly na pokraj kolapsu. Naopak jistá sorta lidí (včetně mě) si ve vedrech libuje a klidně by nadcházející zimu vyměnila za pokračující pařáky. Což nás přivádí k tomu, že ve větších vedrech jsou lidé agresivnější, výbušnější a nejen červená tekutina v nich bublá jako rtuť. Je to prostý fakt, z nějakého důvodu je pro mnoho lidí pětatřiceti stupňový žár spouštěč vzteku a rozhodí je i nedostatečně pocukrovaná kobliha.

Film Volný pád ukazuje jak to může s člověkem dopadnout, když postupně neupouští páru a jednoho dne prostě vybouchne.

Tak co s tím? Jak ventilovat nahromaděnou výbušnou směs? Dát někomu náhodně na ulici přes hubu je dost riskantní. Náhodou narazíte na někoho, kdo dá přes hubu vám, bude z toho soud, zlomená ruka a další nepříjemnosti. Šance by zvýšila střelná zbraň, ale ty jsou poměrně rozumně uzákoněné, a tak si nemůžete jít jen tak koupit brokovnici a zahájit lovnou sezónu na václaváku. Při použití chladných zbraní zase máte jistou naději, že nějaký uvědomělý a legálně ozbrojený občan neshledá vaši osobní terapii bezpečnou a pak v lepším případě skončíte na nemocničím stole (a v tom horším na pitevně).

Zkrátka nejjednodušší a nejpřijatelnější je sehnat pořádný herní masakr a tam se všem pomstít bez slitování a bez následků. Maximálně se dočkáte zdviženého obočí a pochybného komentáře od manželky / přítelkyně / rodičů, co to proboha hrajete za úchylárnu a zda jste normální (toť otázka, na kterou si musí odpovědět každý sám).

Abych tedy snížil úmrtnost a ulehčil doktorům šichty, rozhodl jsem se sepsat výběr největších krváků a brutálních her, kde se každý vynervovaný maniak vyřádí bez toho, aby způsobil újmu sobě nebo okolí. Článek berte jako takové povyražení, závěrečné letní pobavení a vybrané hry jako stres uvolňující medikaci schválenou doktorem Pusťmužilou.

Do výběru jsem zařadil I staré vykopávky z devadesátek, protože nejde jen o to, kolik litrů krve se během jednoho framu objeví na monitoru. Jde spíš o celkové pojetí hry. Takový starý Postal vypadá jako neškodná hříčka, pár kapiček támhle, pár tuhle, ale ve výsledku vystřílíte za deset minut 150 lidí. Naopak v GTA V můžete vykydlit půl města, přejíždět civilisty tankem, ale víte, že to není hlavní náplní a těžiště zábavy je jinde. Nemáte z toho ten správný vražedný pocit, třeba jako když drtíte na kaši zombie v Dead Rising 4.

Z cesty, shnilotiny.
i Zdroj: PCTuning.cz
Z cesty, shnilotiny.

GTA ani není moc krvavé, nejvíc je to znát při použití explozivního arzenálu. Potulný hipster vyfasuje dárek z RPG a současně s výbuchem jenom odletí jako hadrový panák, což působí spíš komicky. Jistě, GTA je samo o sobě skrz naskrz prohnilé, Trevor je totální lidský odpad, ale to je hlavně pro dokreslení perfektního příběhu. V tom GTA exceluje, plnit zábavné mise, posouvat dál propracovaný příběh a že občas přijde nějaká ta vražda, to se prostě ve světě zločinu stává.

Čtvrťákem? To sice ne, ale..
i Zdroj: PCTuning.cz
Čtvrťákem? To sice ne, ale..

můžu tě trefit něčím jiným..
i Zdroj: PCTuning.cz
můžu tě trefit něčím jiným..

Tento zásadní žebříček pro krvelačné pochybné existence seřadím jednoduše tak, jak mi přijdou pod ruku a nikoli podle množství červeného zlata a celkové brutality. Ve všech jmenovaných hrách bude totiž obojího dost na uspokojení temných stránek lidství. Pokud bych je chtěl řadit podle data vzniku, narážím zase na to, že se většina her má víc dílů a pokrývá velký časový úsek. Pod každou hrou pak najdete doporučení, zda koupit, jaký díl a kde a za kolik. Držím se hlavně platforem GOG a Steam, ale většina her se dá pořídit rovněž v českých obchodech a často levněji.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama