Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí | Kapitola 5

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

6. 9. 2018 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. DOOM (1993–2016) 3. Postal (1997–2016) 4. Soldier of Fortune (2000–2007) 5. Manhunt (2004–2007)
6. Mortal Kombat (1992–2015) 7. Dying Light (2015) 8. Punisher (2005) 9. Carmageddon (1997–2016) 10. Hatred (2015)

Co si bude pán přát? Kýbl krve a naběračku? Jak je libo, už se to nese. Vítejte u výběru nejbrutálnějších a nejkrvavějších her moderní historie. Najdete zde jen tituly, které se do ní zapsaly explicitním násilím, hrůzyplným zpracováním a naprostým pohrdáním morálkou. Vstupte do světa, kde násilí je řešení!

Reklama

Manhunt (2004–2007)

Bez diskuze nejtemnější a nejdrsnější hra z výběru. A nemyslím tím jen vyobrazení všeho násilí, protože v tom je mnohem dál nejnovější Mortal Kombat a takové Dying Light zdatně sekunduje. Jde o celkovou atmosféru a žánr Snuff filmu.

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz

Hlavní postava hry, James Cash, je vrah odsouzený k smrti. Jenže místo smrtící injekce dostal sedativa a probral se v opuštěné, šváby prolezlé čtvrti, kde jediní obyvatelé jsou klinicky stoprocentní psychopati. A zde přichází pointa, James musí všechna pochybná individua zlikvidovat, pokud možno co nejbrutálněji a zároveň se usmívat do kamer, poněvač si to ichtyl Režisér přeje (tak si ten cvok, co Cashe vytáhl z cely smrti, říká). Cash se tedy dostává do mnoha lokací, které působí spíš jako rezervace pro magory a všem jim musí pořádně zahrát na krční tepny.

Variabilita poprav byla a pořád je vskutku impresivní. Každá zbraň, od prostého igelitového pytlíku až po motorovou pilu, může být použita třemi způsoby. Přes svou kontroverzní náplň byl Manhunt přijat kladně, a to zkrátka proto, že je to dobrá hra s prvky plížení a taktizování. Přesila je velká, zdroje omezené a stíny všudypřítomné. Ač se ke slovu dostanou I střelné zbraně, bez plížení, plánování a schovávání těl skončíte jako žrádlo pro krysy. Protože Manhunt se prodával slušně, dostal pokračování. Styl hry je stejný, liší se samozřejmě v příběhu a grafice, ale už to nebyl takový hit. Prostředí vykachličkovaného sanatoria a labilní dement v zelených hadrech v hlavní roli nebyly prostě tak dobré.

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz

Doporučení – První Manhunt se prodává na Steamu za 10 eur a nyní je v akci za 3,5 eura, nebo jej sežente v českém kšeftu za dvacku. Osinou v pr...zadí ovšem bude titul rozběhat bez bugů na Windows 7 a výš. Funkční návod by měl být na steamu (a jestli už není, tak zkuste ).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama