Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí | Kapitola 10

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

6. 9. 2018 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. DOOM (1993–2016) 3. Postal (1997–2016) 4. Soldier of Fortune (2000–2007) 5. Manhunt (2004–2007)
6. Mortal Kombat (1992–2015) 7. Dying Light (2015) 8. Punisher (2005) 9. Carmageddon (1997–2016) 10. Hatred (2015)

Co si bude pán přát? Kýbl krve a naběračku? Jak je libo, už se to nese. Vítejte u výběru nejbrutálnějších a nejkrvavějších her moderní historie. Najdete zde jen tituly, které se do ní zapsaly explicitním násilím, hrůzyplným zpracováním a naprostým pohrdáním morálkou. Vstupte do světa, kde násilí je řešení!

Reklama

Hatred (2015)

Moderní verze původního Postalu z 1997, nic víc, nic míň. Hlavní antihrdina prohlásí, že nenávidí svět a jde si to s ním vyřídit. V podstatě primitivní izometrická likvidace všech na dostřel okořeněná brutálními dorážečkami. Ty je potřeba vykonávat, neboť díky nim si trotl s vlajícím páčem doplňuje zdraví. Zajímavostí je černobílé pojetí s barevnými efekty. Patrně to má evokovat co nejtemnější atmosféru a to se docela daří.

Hatred je v rušných momentech nedoladěné, využití CPU+GPU je sotva 40 % a FPS kleslo na 47.
i Zdroj: PCTuning.cz
Hatred je v rušných momentech nedoladěné, využití CPU+GPU je sotva 40 % a FPS kleslo na 47.

Problém je ovšem to, že často není pořádně vidět, na koho máte střílet. Poldové a SWAT jednotky jsou černé, hra je taky převážně temně černá a tak nezbývá, než pálit nazdařbůh. Zpočátku to tolik nevadí, ale jak později přituhuje a nepřátel je jako much, je to frustrující. Navíc klaďasové na vás pálí i ze vzdálenosti mimo obrazovku a to je teprve k vzteku. Autoři Hatred asi chtěli trochu zuřivosti, nenávisti a zloby přenést na hráče.

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz

Zaměstnance a fanoušky demolic potěší solidní zničitelnost prostředí. Stačí odpálit plynovou bombu či kanystr benzínu a hned má dům nové dveře. Jiná varianta radostného ničení je obsadit uniformovaným šimpanzům fáro a cestou necestou porazit pouliční lampu, přejet deset lidí a nakonec zaparkovat v obýváku domu, kde zrovna probíhá nějaká party. Jakkoli to zní humorně, v Hatred není obsažena žádná nadsázka, ani špetka vtipu, ironie, nic takového. Jde o syrovou válku jednoho muže proti celému světu.

Demoliční práce všeho druhu.
i Zdroj: PCTuning.cz
Demoliční práce všeho druhu.

Doporučení – Za ušmudlaných 5 eur na Steamu? Proč ne, jako drsná oddychovka a jistá ventilace agrese může posloužit. Občas frustrující co se přehlednosti týká, ale dá se to překousnout. Po koupi jsem v adresáři objevil i artworky ze hry a soundtrack, jenž se velmi povedl. Je správně temný, depresivní a navozuje pocit zoufalství z hnusného světa. Nic pro jedince se sebevražednými sklony.

A tím končíme. Dalšími kandidáty na vybití zlosti mohou být třeba MiddleEarth Shadow of Mordor a Shadow of War, Bulletstorm, Fallout 4, Gears of War, Harvester, The Darkness 2, série Dead Rising, Blood a jistě by se našlo mnoho dalších. Až budete někdy kypět vztekem, vnímání světa bude v rudé mlze a poteče vám slina šílenství, zkuste nejprve některou z prezentovaných her. Možná si ušetříte nábytek, zuby nebo deset let za mřížemi (ale jen když vás lapnou).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama