Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí | Kapitola 7

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

6. 9. 2018 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. DOOM (1993–2016) 3. Postal (1997–2016) 4. Soldier of Fortune (2000–2007) 5. Manhunt (2004–2007)
6. Mortal Kombat (1992–2015) 7. Dying Light (2015) 8. Punisher (2005) 9. Carmageddon (1997–2016) 10. Hatred (2015)

Co si bude pán přát? Kýbl krve a naběračku? Jak je libo, už se to nese. Vítejte u výběru nejbrutálnějších a nejkrvavějších her moderní historie. Najdete zde jen tituly, které se do ní zapsaly explicitním násilím, hrůzyplným zpracováním a naprostým pohrdáním morálkou. Vstupte do světa, kde násilí je řešení!

Reklama

Dying Light (2015)

Nekonečné hordy oživlých mrtvol jsou vděčným tématem jak her, tak filmů. A vsadím se, že spousta naivních snílků si představuje, jak by v zombie apokalypse byli neohrožení bojovníci, masakrovali shnilé mátohy po stovkách a žili svůj krvavý sen. Prozatím se ale kolem žádní občané v rozkladu nevyskytují, a tak můžeme poklidně trénovat právě v DL. Techland vypotil dechberoucí 3D akci s naprosto otevřeným a uvěřitelným světem.

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz

Musíte získat tajnou složku (obsahuje nějaké bláboly okolo zombie viru, to se hodí, když chcete vyrábět biologické zbraně), dát se dohromady se zbylými lidmi a přitom kosit krvežíznivé nebožtíky po stovkách (sekery, mačety, kladiva, pistole, brokovnice... na likvidaci je tu obrovský arzenál). Navíc pohyb po městě je obohacen o atletickou složku a tak můžete lézt všude možně, skákat ze střech, šplhat po domech, skalách a podobně. Ale kvůli sportovnímu nadšení tu DL není. Je tu, protože masakrování zombií je zábavné, krvavé, brutální a doslova makabrózní.

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz

Useknutí plesnivé kebule je naprosto běžné, stejně jako ufiknutí nějaké končetiny. Větší labužníci sáhnou po obouručních sekerách, jimiž se dají neodbytné houfy mrtvol přesekávat v pase na dva kusy. Po omráčení se dá hnijící křupan zlikvidovat dalšími zpsůoby, třeba zlomením vazu nebo rozdrcením ksichtu o koleno a při sražení na zem mu prostě rozkopnete ciferník. Nádhera. V současné době se kromě pokračování Dying Light 2 chystá Dying Light Bad Blood, což je multiplayerová bitka ve stylu PlayerUnknown's Battlegrounds.

Doporučení – Pokud nemáte, rozhodně si opatřete. Verze Dying Light Enhanced Edition obsahuje původní hru a datadisk The Following plus vylepšený vizuál. Na GOGu a Steamu stojí shodně, 49,99 eur. Radím počkat na nějakou slevovou akci, v té bývá DL dost často, sám jsem jej na GOG koupil za 19,90 eur.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama