Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí | Kapitola 2

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

6. 9. 2018 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod 2. DOOM (1993–2016) 3. Postal (1997–2016) 4. Soldier of Fortune (2000–2007) 5. Manhunt (2004–2007)
6. Mortal Kombat (1992–2015) 7. Dying Light (2015) 8. Punisher (2005) 9. Carmageddon (1997–2016) 10. Hatred (2015)

Co si bude pán přát? Kýbl krve a naběračku? Jak je libo, už se to nese. Vítejte u výběru nejbrutálnějších a nejkrvavějších her moderní historie. Najdete zde jen tituly, které se do ní zapsaly explicitním násilím, hrůzyplným zpracováním a naprostým pohrdáním morálkou. Vstupte do světa, kde násilí je řešení!

Reklama

DOOM (1993–2016)

Čím jiným začít? První Doom odstartoval v roce 1993 celou uhozenou debatu o násilí ve hrách. Na svou dobu nevídané zobrazení mučení, zvrhlostí, rozervaných těl a vraždění (sic jen) mutantů a pekelných stvůr. Doom 2 nabídl to samé a vynásobil to počtem raket, které skolí Cyberdémona.

Nejbrutálnější hry: vstup na vlastní nebezpečí
i Zdroj: PCTuning.cz

Třetí díl se pokusil o jiný přístup a taky na to doplatil, divokou a pestrobarevnou řež vystřídal pomalejší a ponurý horor. Dodnes si ale pamatuji na infarkt, který mi způsobil ohavný pavouk (Trite), jenž vylezl zpoza monitoru (naštěstí ve hře, stát se mi to ve skutečnosti, tak mi tutově klekne pumpa). U třetího Doomu se dalo bát a podvázané nohavice nebyly žádnou ostudou.

Mrtvá kráčející opuchlina mi trochu připomíná současného prezidenta. Nic ve zlém.
i Zdroj: PCTuning.cz
Mrtvá kráčející opuchlina mi trochu připomíná současného prezidenta. Nic ve zlém.

Poslední čtvrtý díl se jasně inspiroval modifikací Brutal Doom, o které jsem už kdysi psal. Rychlá, dynamická akce, tvrďácké dorážečky a sudy krve a vnitřností, které z mutantů a pekelných přisluhovačů prší všude kolem. V současné době se očekává další díl Doom Eternal a podle všeho to bude stejná chaotická řež. Ale existují tací, kdož chaotické běsnění ovládnou, podívejte se na video níže – uživatel Clockner ovládá ten bájný „skill“ a v jeho podání je likvidace monster až hypnoticky poetická. Tempo je tak ďábelské, že i doochodce sprintující v Kauflandu pro mléko v akci je proti tomu téměř socha. Dokonalý berserk. Projděte si i další jeho videa, třeba z Dishonored nebo Far Cry 4, je to úžasná podívaná.

Doporučení – milovníky klasiky v žádném případě nezklame Brutal Doom a Project Brutality, což jsou volně dostupné modifikace, často rovnou uzpůsobené k okamžitému rozbalení a hraní. Pro modernisty Doom 2016, na Steamu momentálně za 20 eur, což není špatné.

Project Brutality – na chodbě bylo docela rušno.
i Zdroj: PCTuning.cz
Project Brutality – na chodbě bylo docela rušno.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama