Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků

Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků | Kapitola 6

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 8. 2014 03:00 26

Seznam kapitol

1. Úvod 2. OpenTTD 3. CorsixTH 4. Widelands
5. OpenXcom 6. Doomsday 7. OpenRA (+ Dune II) 8. Elite: Dangerous

Také s nostalgií vzpomínáte na dobu starých DOSových her, které vám přišly lepší než většina dnešní herní produkce? Jste na tom stejně, jako autoři jejich fanouškovských předělávek, kteří svou oblíbenou hru předělávají na současné platformy a snaží se ji vyšperkovat a modernizovat. Vybrali jsme některé z těch nejzdařilejších předělávek...

Reklama

Doomsday

Vítejte na Marsu, kam jste byl vyslán jako elitní mariňák, který se po pokaženém experimentu s teleportací musí potýkat se zástupy démonů a dalších příšer z pekla. Pomýšlet na návrat na svou rodnou planetu Zemi můžete pouze v případě, že všechny tyhle zástupy příšer do jedné pobijete.

Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků
i Zdroj: PCTuning.cz

Doom se s příběhem moc nepáral, pravda, tenkrát se ale jednalo o technologicky tak pokročilou hru, že ani nemusel. Pokud si z něj lidé rovnou nesedali na zadek, alespoň jim z té přehlídky padala brada. Takové technické vychytávky jako byly víceúrovňové mapy se schody a výtahy, textury podlah a stropů, nebo paralaxní obloha, totiž do té doby neuměla žádná jiná hra.

Celkem 27 levelů ve třech epizodách známe ještě i dnes téměř po paměti dokonce i s tím, který démon se kde vyloupne. Dostat se k němu přitom nebylo tak snadné, neboť hra byla velice náročná na výkon PC, což hráče nutilo k upgradům, nebo k výpravám za výkonnějšími stroji. Také proto se jednalo o premiéru, na kterou nikdy nezapomeneme. Co si budeme povídat, i kdejací Watch Dogs by téhle hře mohli závidět.

Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků
i Zdroj: PCTuning.cz

A jak je na tom Doom po letech? Překvapivě dobře! Společně se staženými soubory původní hry se o tom můžete přesvědčit sami díky Doomsday Engine, ba co víc – vedle Dooma si skrze něj můžete zapařit i další pecky, například Doom 2, Heretic či Hexen. To je opravdu silný čtyřlístek, nemyslíte?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama