Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků

Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků | Kapitola 8

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 8. 2014 03:00 26

Seznam kapitol

1. Úvod 2. OpenTTD 3. CorsixTH 4. Widelands
5. OpenXcom 6. Doomsday 7. OpenRA (+ Dune II) 8. Elite: Dangerous

Také s nostalgií vzpomínáte na dobu starých DOSových her, které vám přišly lepší než většina dnešní herní produkce? Jste na tom stejně, jako autoři jejich fanouškovských předělávek, kteří svou oblíbenou hru předělávají na současné platformy a snaží se ji vyšperkovat a modernizovat. Vybrali jsme některé z těch nejzdařilejších předělávek...

Reklama

Elite: Dangerous

Šťoural by mohl namítnout, že Elite: Dangerous nesplňují požadavky na „fanouškovskou předělávku“, my jsme ovšem docela jiného názoru. David Braben, tvůrce původního Elite i tvůrce jeho novodobého nástupce Elite: Dangerous, je obrovský fanda vesmírných simulátorů, který se svou novou hru snaží udělat takovou, jakou bude chtít sám hrát. A je to na ní vidět.

Elite: Dangerous je v současné době ve fázi bety. Pokud se jí chcete zúčastnit, nebo byste si tuhle pecku rádi předobjednali, přejděte na stránky zde. My jsme se do bety už podívali a co jsme si na vlastní ruce neohmatali, to jsme dočetli v podrobném rozhovoru s Davidem Brabenem v časopisu Level. A jaká tedy Elite: Dangerous je?

Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků
i Zdroj: PCTuning.cz

Propracovaná. Od velice citlivého ovládání vaší vlastní lodi, kdy expertní manévry budete cvičit a pilovat k dokonalosti třeba i hodiny, přes desítky a stovky možností vylepšení pro váš vesmírný koráb, až po opravdu detailně zpracovaný vesmír, který by měl ve výsledku obsahovat více jak 400 miliard solárních systémů. Co jiného by tak mělo simulovat život ve vesmíru věrněji?

Původně úspěšný kickstarterovský projekt, který na svůj vývoj vybral přes jeden a půl milionu liber, navíc do budoucna počítá i s různými vychytávkami, jako je zapojení brýlí pro virtuální realitu nebo volnost hráčů při utváření pravidel ve vesmíru včetně například ekonomické stability, kdy bude možné přivést solární systém třeba i ke krachu. Srdce dobrodružné povahy nad touto hrou zkrátka zaplesá, a to i pokud tluče v těle člověka, který vesmírným strategiím zrovna moc nakloněný není. Doufejme, že Elite: Dangerous odstartuje růžovou budoucnost vesmírných simulátorů. Po těch devíti letech hladovění bychom pořádný žvanec ocenili.

Nejlepší předělávky starých DOSových her od fanoušků
i Zdroj: PCTuning.cz

Fanouškovské předělávky starých her, které jsme vám dnes představili, jsou jenom vzorkem jejich celkového počtu. Své vlastní předělávky se dočkala adventura King's Quest, Quest for Glory II, Duke Nukem 3D, ZZT, Descent, Ultima a další pecky. Pokud jste v našem článku svého oblíbence nenašli, doporučujeme, abyste se mrkli na seznam předělávek zde. Pěknou zábavu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama