Nejste z USA? Stejně nám plaťte! Je tady už digitální daň?
i Zdroj: PCTuning.cz
Internet Článek Nejste z USA? Stejně nám plaťte! Je tady už digitální daň?

Nejste z USA? Stejně nám plaťte! Je tady už digitální daň? | Kapitola 3

Michal Rybka

Michal Rybka

13. 3. 2021 03:00 43

Seznam kapitol

1. Bavíte se na internetu? Plaťte! 2. Vaše data, nebo vás to vyjde draho 3. Nechat se oškubat a být zticha 4. Zatím je z čeho brát 5. Příklad pro všechny

Tento týden YouTube zdvořile vysvětlil těm tvůrcům, kteří nejsou z USA, že by měli odevzdat svoje daňové údaje, protože budou platit daň ze všech příjmů, které budou mít od uživatelů z USA. Anebo budou platit daň z celosvětových příjmů, pokud nezašlou data. Máme tu digitální daň?

Reklama

Pamatujete na GPRS? Na ochranu osobních údajů? Vaše daňové údaje patří mezi ty důvěrnější a kdyby si jakákoliv země světa řekla o vaše údaje podobného charakteru, tak byste se jí vysmáli, protože platíte daně podle své příslušnosti a ostatním je po vás buřt. Tohle ale není jakákoliv země světa, tohle je US-of-A – a ta je prostě chce, takže si můžete vybrat: Řekni kdo jsi – a budeš mít slevu. Drž si svoje data a dej nám čtvrtinu výnosů! YouTube patří pod Alphabet, americká legislativa to chce, takže to YouTube prosadí. To, myslím, hezky odpovídá na otázku, jak moc budou firmy jiných zemí, například Číny, vzdorovat své vládě, pokud ta jim něco nařídí.

Zahraniční tvůrci to nenesou úplně dobře. „Nejsem občan USA a ani tam nežiju. Proč mám platit daně zemi, která mi nic nenabízí? To je prostá krádež.“ „Takže musím platit místní daně a navíc taky tohle?!“ „To mám přispívat na dronové útoky?“ „Amerika není země, ale korporace.“ „Takže si to shrneme: Taxation without represenatation!“ (Pokud nechápete význam hlášky „No taxation without representation“, tak jde o slogan, který vedl americké kolonisty, aby se vzbouřili proti britské vládě, udělali si v Bostonu čajový mejdan a vedli rebelii, která skončila vznikem státu, který se nyní rozhodl udělat to samé zbytku světa. Jaká ironie.)

Nejste z USA? Stejně nám plaťte! Je tady už digitální daň?
i Zdroj: PCTuning.cz


Autor: Nathaniel Currier – [

dead link

],
Volné dílo, Odkaz

Zvláště Indové vypadají vyloženě nadšeně, protože je, podle všeho, zasáhne 15 %. A to se v době, kdy jsou více než kdy jindy závislí na jakýchkoliv příjmech, vyplatí.

Samozřejmě, můžeme za tím vidět leccos: Koronavirová krize dělá zářezy do rozpočtů – a nějak je třeba ty díry zaplnit. Demokraté socializují Ameriku – a tohle je jeden z kroků.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama