No Man's Sky: vesmír z cukrové vaty vítá všechny průzkumníky
Článek No Man's Sky: vesmír z cukrové vaty vítá všechny průzkumníky

No Man's Sky: vesmír z cukrové vaty vítá všechny průzkumníky

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

24. 8. 2016 03:00 8

Seznam kapitol

1. Bez fantastických informací 2. Velký krůček pro člověka 3. Jiné barvy nový svět nedělají 4. Dokonce i planety se dost podobají
5. Malý krůček pro lidstvo 6. Kolik řečí znáš... 7. Na horizontu ticho před bouří 8. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Ambiciózní vesmírný projekt No Man's Sky dorazil za výrazné marketingové podpory Sony na konzoli PS4 a PC. Očekávání hráčů byla nesmírně veliká, takže zbývá už jen jedna jediná otázka. Dokáže No Man's Sky uspokojit naši chuť po objevování nových zákoutí a dobrodružství při navazování styku s neznámými civilizacemi?

Reklama
Reklama

Hned na začátek musím předznamenat, že na rozdíl od většiny hráčů jsem fantastické informace o No Man's Sky nehltala tak poctivě, jako jsem u těchto her byla zvyklá dříve. Může za to zklamání z loni vydaného Falloutu 4, které bylo taktéž výrazně podporováno marketingovým oddělením a jako takové ho doprovázelo všeobecné nadšení a vysoké očekávání nejen mě, ale i většiny ostatních hráčů.

Po této zkušenosti jsem se tedy zařekla, že se dobrovolně vrátím do doby informačního temna a všechna velkohubá prohlášení před vydáním hry budu radši ignorovat. Takže kromě toho, že jsem si No Man's Sky po oficiálním představení v roce 2013 podvědomě zařadila do šuplíčku „tohle by mohla být bomba“, věděla jsem o ní pouze další tři věci:

  • Vyznačuje se výrazným barevným vizuálním zpracováním.
  • Jedná se o vesmírný simulátor, kde bude hrát prim objevování nových planet.
  • Vesmír by měl být nekonečný a procedurálně generovaný. Možnosti prozkoumávání by tak měly být prakticky neomezené.

V této recenzi se dozvíte, zdali vývojáři z Hello Games dokázali splnit všechny tři body a případně zdali se jim povedlo vpravit do hry ještě něco navíc.

No Man's Sky: vesmír z cukrové vaty vítá všechny průzkumníky

Ačkoliv se jedná o explorační hru zasazenou do nekonečného vesmíru, má No Man's Sky údajně i jakési zakončení. Toto zakončení je však nejspíše natolik vzdálené, že se k němu dopracujete až za několik dlouhých měsíců či let. Recenze tak nevychází z dohrané hry, ale z necelých 60 hodin hraní.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning