Nová doba, nová šikana: Buly, buly, cyberbully!
Článek Nová doba, nová šikana: Buly, buly, cyberbully!

Nová doba, nová šikana: Buly, buly, cyberbully!

Michal Rybka

Michal Rybka

4. 11. 2016 03:00 30

Seznam kapitol

1. Velké téma 2. Hra se zlým, šíleným a geniálním trollem 3. Pokleslá zábava prostého lidu 4. Drama přes čáru 5. Lovec kořistí 6. Lapálie s dvojníky

Cyberbullying neboli kyberšikana je dnes módní a poměrně přetřásaný pojem, protože mladí se ho dopouští v masovém měřítku, staří mu moc nerozumí a je to úplně peckovní téma pro novináře a filmaře. Počítače, šikana, anonymita – tahle kombinace nám dala už řadu skvostných, leč víceméně zcela vyfantazírovaných historek.

Reklama
Reklama

Opravdu velké věci se teprve blíží. Kolem roku 2010 se u nás točilo párty porno Party Hardcore, které se dostalo do mainstreamového tisku tím, že padlo poměrně věrohodné podezření, že se ho účastnila i Kateřina Zemanová.

Nová doba, nová šikana: Buly, buly, cyberbully!

Proč by ne? Byla to párty, kde měly holky alkohol zadarmo, chtělo se po nich jenom to, aby se bavily a jejich soulož se striptérem byla zcela volitelná. Znám několik holek, které se tam celkem programově chodily zadarmo napít. To, že se část stafáže přidala k produkci, bylo zcela dobrovolné. Firma, která akci natáčela, navíc přislíbila, že jde o materiál pro distribuci pouze mimo Českou republiku, takže by z toho teoreticky neměl být problém. Regionálně šlo donedávna o blokovaný obsah.

Jenomže se zdá, že vydavatelská práva byla prodána někomu dalšímu a dnes se už k tomuhle obsahu za přiměřený obolus dostanete. Takže najednou tu máme desítky videí s tisícovkami Češek, které to „docela rozbalily“ a nastane zábava na téma „najdi si svoji ženu, přítelkyni, spolupracovnici či dceru“. Nevím, jak mohlo účastnicím někdy přijít rozumné přidat se k natáčení porna za pouhých pár panáků, ale řekl bych, že po letech je řada z nich v docela vydíratelné pozici. U nás je to docela tolerované, ale například v zahraničních společnostech nejsou úplně rádi, když se jejich zaměstnankyně podílejí na podobných aktivitách.

Ale jako vše, co se někdy uploadovalo na internet, se i tohle provalilo a je docela pravděpodobné, že to v mnoha případech docela nepěkně praskne a přijde vysvětlování. V takovém případě bych dámám poradil postavit se k věci čelem – asi jako to udělala právě Sasha Grey – a nevymýšlet si pitomosti o tom, že byly zneužity proradnou produkcí anebo striptérovi jaksi na penis upadly. Můžete zkusit zatloukat, samozřejmě, řadě lidí v minulosti to prošlo, jenomže to obvykle funguje u věcí, které nejsou natočené ve FullHD kvalitě. Ale je lepší snést kritiku a posměch, než se nechat vydírat.

To je koneckonců rozdíl mezi silnými osobnostmi, které šikaně odolají a těmi slabými, které se nechají zahnat do kouta. Protože na konci to není o tom, co si o vás myslí anonymní dav, ale to, jak se k tomu postaví vaši nejbližší. To je ostatně právě poselství filmu Cyberbully (2015): Ať už na vás vytáhne kdokoliv cokoliv, jakoukoliv špínu, hrajte svoji hru, ne jeho. Každý někdy něco v životě podělal – a kdo ne, tak nikdy nic zajímavého nedělal.

Kyberšikanisté jsou jen tak silní, jak si vy sami myslíte. A vy sami jste mnohem silnější, než si o sobě myslíte.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning