Nový světový rekord: 1096 tiskáren v akci, a my s nimi
PCTuning Článek

Nový světový rekord: 1096 tiskáren v akci, a my s nimi

Michal Rybka

Michal Rybka

17. 8. 2019 03:00 9

Seznam kapitol

1. Jak jsme se ocitli přímo v akci 2. Novináři stranou, my u toho 3. Už to běží 4. Z Hvězdných válek i Wolfensteina
5. Nové tiskárny na fotopolymer 6. Tisk SLA 7. Výbor přichází

Náš největší výrobce 3D tiskáren, Prusa Research, nás pozval k pokusu o překonání Guinnessova rekordu v počtu současně tisknoucích 3D tiskáren. Přišli jsme jenom udělat reportáž. A tiskáren tam bylo dost, ale došli jim pozorovatelé, takže jsme se poněkud nečekaně sami stali účastníky akce!

Reklama
Reklama

V pátek 16. srpna 2019 jsme byli pozváni do pražských Holešovic na pokus o překonání světového rekordu, který zorganizoval Josef Průša z Prusa Research.

Budovu najdeme snadno
Budovu najdeme snadno

Šlo o překonání rekordu v počtu současně tisknoucích 3D tiskáren – ten původní oficiální rekord byl necelých dvě stě, což při výrobě nových tiskáren u Průši překonávali denně. Jejich výrobní farma má 550 tiskáren, které „asistovaně produkují další tiskárny“ – a logicky se nabízela možnost původní rekord překonat.

A proto se rozhodli, že rekord překonají razantně – ne tak, jak to dělají denně, ale spustí alespoň tisíc 3D tiskáren, což se bude překonávat poměrně těžko. Aby byl rekord překonán, bylo nutné spustit tiskárny v jedné místnosti a během pětiminutového intervalu je spustit. Každá tiskárna tiskla to samé – šestiúhelník neboli hexagon. Ty musely být sesbírány a odevzdány k přepočítání – počítaly se pouze kusy odevzdané a bezvadné.

Připraveno na loupání
Připraveno na loupání

Leč nepředbíhejme. Původně jsem se domníval, že si k Průšům jenom zajdeme, pozdravíme, poptáme se na zdraví a pracovní úspěchy, po novinářsku se nakrmíme, zhlédneme celou akci, něco natočíme a domů půjdeme. Jakmile jsme ale přibyli a pozdravili oba Průši (Josefa, konstruktéra a zakladatele Prusa Research i Ondřeje, bývalého šéfredaktora Levelu a nyní marketingového specialistu Prusa Research), dozvěděli jsme se, že nemají lidi.

Průša a Průša
Průša a Průša

Věc se má tak, že aby byla ověřena regulérnost celé akce, bylo nutné zajistit pozorovatele, kteří hlídali, zda se tiskne a zda to jede. Každý jeden dostal přiděleno 50 tiskáren, u kterých musel sledovat, zda jedou a sesbírat vytištěné vzorky. No a protože pozorovatelé chyběli, byli jsme polapeni a začleněni do procesu. A tak se nějak stalo, že jsme byli jmenováni „stewardy“.

Doklady k vyplnění

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning