Ochočte si robota aneb augmentované hračky | Kapitola 2
Seznam kapitol
Kdo by nechtěl robota? Robot je něco jako zvířátko, které navíc můžete kdykoliv vypnout, nežere vám dveře od koupelny a nezvrací na koberec baterky. Nemusíte řešit, co robot o samotě doma dělá a když se vám omrzí, můžete ho klidně prodat na Aukru a nebo nechat recyklovat, aniž by vás otravovali aktivisté. Roboti jsou zkrátka príma!
Přiznám se, že konkrétně u Lega Mindstorms EV3 mi právě způsob programování trochu vadí, přijde mi jednodušší nejdřív vytvořit kód na skeletu robota a kolečka či pásy připojit teprve ve chvíli, kdy jsem si přiměřeně jistý, že nezdrhne za skříň, nevyskočí z okna anebo nespáchá podobnou vylomeninu.
Určité vylepšení nám přináší Wi-Fi a možnost uploadovat kód bezdrátově, což jde i u některých dronů. I tam se ale může stát něco nepříjemného, uděláte chybu, ono to spadne, rozbije to lustr anebo vám to uletí, přistane to vedle Bílého domu a postará se to o zábavu Secret Service, která bude nejprve prohledávat celý prostor a pak vás bude vyšetřovat několik měsíců, aby se zjistilo, jestli jste jen blbí anebo světovým terorismem navedení.
U létajícího robota je totiž relativně snadné ztratit kontrolu a pamatujte – jste zodpovědní za to, co dron napáchá. Může při pádu pomačkat sousedovic lambo anebo třeba někoho zranit, což je potenciálně docela velký problém.
Takže – jak si hrát s roboty bezpečně? Jde to vůbec? Naštěstí to jde – stačí si pořídit malého robotka, se kterým si můžete hrát na omezené ploše a který nemá ani dost energie, ani dost hmotnosti na to, aby napáchal nějaké škody.
Velmi zajímavou robotickou hračkou, která je malá a bezpečná, je Ozobot od Robotic Toys.