ohlednuti-za-rokem-2006-graficke-karty-a-dalsi
PCTuning Článek

Ohlédnutí za rokem 2006 - grafické karty a další

Redakce PCT
Redakce PCT
29. 12. 2006 00:00 39 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Ohlédnutí za rokem 2006 - grafické karty a další 2. 1. Nejlepší grafická karta roku 3. 2. Nejméně povedená karta roku 4. 3. Nejlepší trend roku 5. 4. Nejhorší trend roku 6. 5. Mobilní grafika 7. 6. Procesory
8. 7. Inovace roku 9. 8. Článek / interview roku 10. 9. Web (VGA) s nejlepším trendem vývoje 11. 10. Web (VGA) s nejhorším trendem vývoje 12. 11. Nejzajímavější řešení roku 13. 12. Rok 2006 a konzole 14. 2007

Rok 2006 přinesl v segmentu grafických karet mnoho nového, ATi a nVidia se definitivně(?) stali posledními hráči na trhu klasických grafických karet a jejich konkurenční boj se vyostřil do té míry, že pro upoutání zákazníka už přestaly dostačovat běžné i nové metody. Všichni přispěvovatelé napsali své texty nezávisle na sobě a finální text byl složen.

Reklama
Reklama

Petr Štefek

Pokud se týká profesionality a odbornosti, pak je zde jeden jediný web, který lze bez nadsázky označit za bibli pro recenzenty i zainteresované čtenáře a je jím Beyond3D . Tato stránka není určena pro každého a běžný čtenář se poohlédne jinde. Pro nadšence je to ovšem studnice znalostí. Dave Baumann (dnes již Ati) spolu s kolektivem externích spolupracovníku nepíše každý den, ale pokud napíší, tak opravdu stojí zato.

Lukáš Fiala

Mám své oblíbené a osvědčené weby, ale který se nějak zlepšuje nebo zhoršuje nesleduji. X-bit labs má tradičně rozsáhlé testy ve velkém počtu her, Beyond3D zase detailní rozbory architektur. No a pro nejčerstvější zprávy o dosud nevydaných grafických čipech chodím nejradši na naše fórum :)

Ze serverů zaměřených na novinky se docela zlepšil DailyTech. Má vždy nejlepší informace o procesorech a jeho zaměření obsahuje i dobývání vesmíru a robotiku. Což je sice jako zdroj pro novinku pro PCT nepoužitelné, ale rád si to občas přečtu.

crux2005

Vybral som si pomerne nový nemecký web, ktorý sa do veľkej miery zaoberá grafickými kartami.

Testy, recenzie, 3Dmark rekordy, chladenie a mnohé ďalšie činnosti vyznačujú webovú stránku www.awardfabrik.de. Okrem toho zaujme na prvý pohľad aj veľmi vydarený design stránky. 

Jirka

Beyond 3D - bylo znát, že hlavní redaktor Dave Baumann neměl v posledních měsících kvůli stěhování a přípravám na odchod k ATi příliš času a příchod nového týmu autorů tak doslova tento svatý grál (výstižnější přirovnání mě nenapadá) vyvedl ze záhuby. Těžko říct, zda se dočkáme opět takové úrovně profesionality a nestrannosti, jakou zavedl Dave Baumann (stejně jako drobných, ale vždy správných náznaků ohledně nevydaného hardwaru), ale rozhodně se situace zlepšila oproti měsícům, kdy už Dave neměl na psaní čas vůbec :-)

ComputerBase.de - tento německý web stále zlepšuje kvalitu a komplexnost svých recenzí a ačkoli v polovině podzimu nezachytil vydání některých nových produktů, mohli by si z kvalit jeho recenzí brát příklad i velikáni jako Anadtech, Tomshardware, X-bit a další. Recenze obsahují vše, co by obsahovat měly a není divu, když po jejich shlédnutí zjistíte, že nemáte potřebu hledat jiné, protože už zkrátka není nic, co byste potřebovali vědět a nenašli na ComputerBase. Oceňuji mimo jiné testy propadů výkonu (HDR / AA / AF...) na různých architekturách, testy kvality obrazu, grafy průměrného výkonu s okamžitým přepočte na procenta a mnoho dalších "pozitivních drobností", které jinde nejsou standardem.

Méně podrobné, ale také kvalitní testy přináší občas server Hardware.fr (některé články jsou překládány pod logem behardware.com), který se zaměřuje trošku víc i na odbornou stránku problematiky.

ps47

Sem sa má asi napísať PCT, že jo? :-) Seriózne, vôbec som nad tým neuvažoval.

Thellwin

Beyond3D si i přestože ho opustil Dave Baumann udržel svoji vysokou úroveň a pokračuje ve vydávání kvalitních a zajímavých článků, určených spíš pro, ty, kteří chtějí do daného problému proniknout trochu hlouběji.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning