ohlednuti-za-rokem-2006-graficke-karty-a-dalsi
Zábava Článek Ohlédnutí za rokem 2006 - grafické karty a další

Ohlédnutí za rokem 2006 - grafické karty a další | Kapitola 14

Redakce PCT

Redakce PCT

29. 12. 2006 01:00 39

Seznam kapitol

1. Ohlédnutí za rokem 2006 - grafické karty a další 2. 1. Nejlepší grafická karta roku 3. 2. Nejméně povedená karta roku 4. 3. Nejlepší trend roku 5. 4. Nejhorší trend roku 6. 5. Mobilní grafika 7. 6. Procesory
8. 7. Inovace roku 9. 8. Článek / interview roku 10. 9. Web (VGA) s nejlepším trendem vývoje 11. 10. Web (VGA) s nejhorším trendem vývoje 12. 11. Nejzajímavější řešení roku 13. 12. Rok 2006 a konzole 14. 2007

Rok 2006 přinesl v segmentu grafických karet mnoho nového, ATi a nVidia se definitivně(?) stali posledními hráči na trhu klasických grafických karet a jejich konkurenční boj se vyostřil do té míry, že pro upoutání zákazníka už přestaly dostačovat běžné i nové metody. Všichni přispěvovatelé napsali své texty nezávisle na sobě a finální text byl složen.

Reklama
Ohlédnutí za rokem 2006 - grafické karty a další
i Zdroj: PCTuning.cz

A co můžeme čekat příští rok? Unifikované shadery se vší parádou, Vistu, DX10 hry (i když mezi námi, první generace "DX10" her nebude opět nic jiného, než DX9 enginy s pár efekty navíc, či s několika shadery vyměněnými za rychlejší DX10 kompatibilní ekvivalenty). Majitelé konzolí se dočkají většího množství her, které by snad už mohly být i lépe optimalizované... a PC-čkáři budou těžit z konkurenčního boje v trojúhelníku nVidia - ATi/AMD - Intel. Následky sloučení ATi/AMD zřejmě ještě v roce 2007 z hlediska nových produktů příliš výrazné nebudou, ale určitá zlepšení pro obě strany by se už objevit mohla (čipsety a integrovaná grafika pro AMD a marketingová podpora pro ATi). Intel a nVidia již mají své jisté s Conroe a G80 a co bude dál? Uvidíme zase za rok...

Poděkování

V první řadě se sluší poděkovat serveru Beyond 3D, jejichž nápadem (ač v upravené podobě), jsme se nechali inspirovat. Máte-li dobrou náladu, určitě si zmíněný článek nenechte ujít - krom všeho jiného je i velice vtipně napsán a můžete tak třeba narazit na témata jako: "Person/entity in the industry/community I most wanted to stick a sock in their mouth" nebo "Sander Sassen* Memorial Professional Suicide award"

*Pokud byste si náhodou nepamatovali, kdo je to Sander Sassen, tak vězte, že je to ten kouzelný človíček, který si jako redaktor serveru HardwareAnalysis snažil minulý rok bez pozvání u ATi vydupat účast na R520 release party a když mu bylo oznámeno, že jsou již všechna místa obsazena, přísahal ATi pomstu: Vymyslel si výsledky a na základě nich napsal vůbec první "recenzi" Radeonu X1800XT. Jak dopadla, asi není třeba rozebírat - nedošlo sice na znemožnění X1800XT, ale historicky se znemožnil Sander Sassen, když celá věc praskla. A ačkoli se vše vysvětlilo a Radeon X1800XT nebyl takovým propadákem, jak chtěl Sander nastínit, stále se objevují lidé, kteří mají onen pamětný článek před očima jako objektivní zhodnocení kanadského produktu ;-)

Dále bych chtěl poděkovat Petrovi, který realizaci dnešního článku umožnil a stejně tak i všem kolegům autorům/moderátorům, kteří se nebáli projevit svůj osobní názor na situaci za minulý rok.

A nakonec děkuji všem čtenářům našeho magazínu, bez nichž by vlastně PCTuning postrádal smysl. Doufáme, že nám zachováte věrnost a že vás ani příští rok nezklameme.

za autory článku,

-- Jirka

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama