PCTuning Článek

Profnet GreenElysium – zajímavý způsob, jak utratit 150 tisíc

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
5. 6. 2012 01:00 51 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Zelená bestie 2. Komponenty 3. Komponenty II. 4. Vodní chlazení
5. Vodní chlazení  6. Provedení sestavy 7. Testy 8. Závěrem

Výkonné komponenty, vodní chlazení, rozpočet dovolující si pěkně pohrát. Firma Profnet se chytila příležitosti a sestavila na míru další z řady zakázkových sestav. Měli jsme štěstí a výsledek jsme si mohli detailně prohlédnout. Přidělili jsme mu pracovní název „Green“ – a to především díky atypickému toxickému podsvícení.

Reklama
Reklama

Na závěr si ještě dovolím přidat několik testů, které by vás také mohly zajímat. V první fázi je to test spotřeby elektrické energie, jelikož takto nadupaná sestava rozhodně nemůže fungovat bez pořádného napájení. I přesto si myslím, že spotřeba není tak vysoká, jak by být mohla, nehledě na fakt, že zde funguje kompletní vodní chlazení. Naměřené hodnoty sumarizuje tabulka.

Následuje měření teplot komponent, ale také chladicí kapaliny v okruhu. Toto měření jsem provedl několikrát v průběhu testování a v tabulce jsou uvedeny průměrné teploty. Výsledek jednotlivých testů se ale nijak výrazně nelišil. Teplota chladicí kapaliny je opravdu příjemně nízká, když beru v potaz teploty grafických karet. Chlazení tedy funguje opravdu dobře.

A na závěr ještě samozřejmě test výkonu, který je proveden spíše jednodušeji. K měření jsem využil dvojici nových her pro výkon v fps a také samozřejmě benchmarky, které grafický výkon převádějí do bodového hodnocení. Výsledky jsou velmi dobré a je vidět, že 3-way SLI má na výkon výrazný vliv.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning