Prototyp Seasonicu S12G 550 W: vydrží tentokrát přetížení?
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Článek Prototyp Seasonicu S12G 550 W: vydrží tentokrát přetížení?

Prototyp Seasonicu S12G 550 W: vydrží tentokrát přetížení?

Pavel Boček

Pavel Boček

23. 12. 2015 03:00 28

Seznam kapitol

1. Úvodní představení, balení 2. Metodika měření a měřicí přístroje 3. Měření 4. Metodika hodnocení 5. Hodnocení, závěr, poděkování 6. Doplnění – úpravy zdroje

Seasonic S12G 550 W, stejně jako G-550, mi posledně v recenzi shořel. Se Seasonicem jsem problém konzultoval, po pár experimentech jsem po nějaké době obdržel prototyp, u kterého by měl být problém odstraněn. Po půl roce se mi konečně dostal na zátěž, pojďme se podívat, jak to dopadlo a zda nyní přežil.

Reklama
Reklama

Úvodní představení

Seasonic S12G 550 W (SSP-550RT) jsem testoval ještě někdy v dubnu, zde vyšel překlad až počátkem června. Tenkrát shořel v přetížení, stejně jako před tím G-550 a před tím Antec TruePower Classic 550 W (což je vlastně S12G). Tento prototyp je v podstatě totožný produkt, jako dříve recenzovaný model, proto pro plné seznámení se s ním pouze odkážu na původní recenzi a zde se zaměříme na provedené změny. Jen pro rekapitulaci, všechny modely S12G či G, které jsem měl zatím v ruce, se projevovaly na zátěži stejně: průměrná regulace napětí, velmi vysoké zvlnění a v kombinovaném přetížení vždy shořely.

Prototyp Seasonicu S12G 550 W: vydrží tentokrát přetížení?
i Zdroj: Pctuning

Antec jsem původně opravil výměnou SMD usměrňovačů za jiné s v úhrnu o polovinu lepšími parametry, načež už stihl fungovat až do doby, než zasáhla ochrana proti přetížení. Se Seasonicem jsem byl po CeBITu v živém kontaktu a po reportování výsledků mých úprav na Antecu jsem obdržel začátkem léta tento prototyp. Seasonic zvolil trochu jiný postup - usměrňovače vůbec neosadili. Pravděpodobně došlo i k úpravě SMD součástek s ohledem na modifikaci zpětné vazby pro tento úkon.

Prototyp Seasonicu S12G 550 W: vydrží tentokrát přetížení?
i Zdroj: Pctuning

Druhá úprava této revize je osazení jiného ventilátoru, konkrétně Hong Hua HA1225M12F-Z. Je to stejný model, jaký Seasonic používá ve zdrojích nové řady Snow Silent, jeho maximální rychlost dosahuje 2050 otáček za minutu (o 150 méně, než u původního). Má také kapalinové kluzné ložisko, které by rovněž mělo přispět k větší tichosti. Zdá se, že zdroje vyrobené někdy v létě a později jsou již standardně vybaveny tímto ventilátorem místo původního Jamiconu s kuličkovými ložisky, nicméně informace se budu snažit ověřit. Komunikace trochu vázne na tom, že je mi standardně přislíbeno získání informací od techniků, protože dotyčný dělá jenom marketing a tomuto nerozumí, a pak, eh, nic. Trvalo to, ale vypadá to, že Seasonic nakonec (po letech) vstřebal informaci o tom, že jejich zdroje jsou příliš hlučné.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning