Quo vadis, PC: počítače budoucnosti – malé, nebo velké?
PCTuning Článek

Quo vadis, PC: počítače budoucnosti – malé, nebo velké?

Michal Rybka

Michal Rybka

12. 8. 2016 03:00 56

Seznam kapitol

1. Budoucnost je ultrabook?! 2. Modulární PC 3. Žhavé krabičky 4. Velké PC v malé skříni?
5. Dva v jednom, a ani jedno pořádně 6. Malé a ještě menší 7. Jak bude vypadat PC?

Dnes se podíváme na budoucnost PC. A ne, nebudeme se ptát, zda PC přežije anebo ne, ale na podobu, v jaké přežije. I když se dnes zdá, že velikost směřuje stále k menším počítačům, ve skutečnosti jsme se v historii už několikrát vrátili od menších forem ke větším. A osobně si myslím, že by tenhle krok nemusel být špatný!

Reklama
Reklama

V současnosti najdeme herní PC ve všech možných tvarech a velikostech – od mini barebonů, které jsou sotva větší než krabice od bot a jejichž rozměry jsou definované vlastně velikostí osaditelné grafiky, po micro PC, které jsou stavěné vyloženě z notebookových komponent a jen těžko je můžeme považovat za něco více než pouhé výkonné notebooky s notebookovými grafikami – jenom nemají zabudovanou klávesnici a displej.

Pak tu máme zajímavé hybridy, jako Asus ROG G20, který zajímavým způsobem kombinoval notebookové díly a výkonnou stolní grafiku, která byla navíc úplně deaktivovatelná.

Anebo Apple Mac Pro či MSI Vortex, které se snaží nacpat vysoký výkon do malého těla. Tento zajímavý trend je vidět i u řady extrémních buildů, kdy se jejich designéři snaží nacpat maximum výkonu do co nejmenšího těla. Tenhle trend úplně nechápu, je to hrozně horké a hrozně nahňácané dohromady. A taky docela drahé.

Opačným trendem je naopak použít co největší skříň a buď ji odvětrat vzduchem anebo do ní nacpat vodní chlazení. To vede k velkým skříním, často se separovanými odděleními. Čím šílenější build vyžadující lepší chlazení, tím rozměrnější skříň.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning