razer-salmosa-na-velikosti-ne-zalezi
Hardware Článek Razer Salmosa - na velikosti (ne)záleží

Razer Salmosa - na velikosti (ne)záleží | Kapitola 2

Filip Eckstein

Filip Eckstein

14. 10. 2008 01:00 18

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Close-look a rozměry 3. Kvalita, ergonomie a tlačítka 4. Optický senzor 5. Software 6. Salmosa v praxi, závěr

Nová Salmosa se na českém trhu ještě ani pořádně neohřála a na zahraničních serverech již sklízí poměrně solidní úspěchy. Nízká cena, univerzální ergonomie pro leváky i praváky a k tomu senzor a ovladače značky Razer. Bude to drtivá kombinace pro konkurenci?

Reklama
Reklama

Design na "druhém místě"?

!

Podle výtvorů, jež v poslední době společnost Razer předvádí, bych obchodní taktiku tohoto IT giganta nazval nanejvýš konzervativní. Něco podobného jsem již lehce nakousl v předchozí kapitole, a tak to nyní trochu více rozvedu.

Nikomu z nás jistě za těch posledních pár let neuniklo, že Razer se designovými inovacemi příliš velkou hlavu nedělá. Vždyť také většina jeho výrobků vypadá na oko téměř stejně. Vezměme si třeba takovou Lachesis a Deathadder. Ano, ačkoliv se jedná o dvě naprosto odlišné myšky, neznalec by je od sebe po prvním pohledu nerozeznal. Stejné to je i s novou Salmosou a ještě poměrně nedávno uvedenou Lachesis, jíž nový model jakoby z oka vypadl.

Razer Salmosa - na velikosti (ne)záleží

Tato "designotvorná" rezignace by však na druhou stranu nemusela být zase až tak na škodu. Skalní příznivci Razeru se k produktům této světoznámé společnosti rádi vracejí, a to nejenom z důvodu kladných recenzí a dobré reputace, ale právě díky jejich neměnnému a klasickému stylu, s nímž Razer na trh ve svých počátcích vstoupil. Uvidíme, jak se aktuální situace vyvine během několika příštích generací produktů. Koneckonců změna je život a Razer by si toho měl být moc dobře vědom.

Malé věci jsou sexy

Jak už jsem v předeslal v dnešním úvodu, nová Salmosa připomína na první pohled smrsklou Lachesis. Nejedná se však jen o můj názor, ale i o názor komunity a novinářů, jejichž názory se můžete dočíst na zahraničních fórech.

Razer Salmosa - na velikosti (ne)záleží


Razer Salmosa připomíná "ořezanou" Lachesis....možná.

Razer Salmosa - na velikosti (ne)záleží


Razer Lachesis je dodávána ve třech různých barvách,...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning